Wpis z mikrobloga

@brokenik: @cincin27: Zadzwoniłem do dostawcy i aktualnie mam prywatny adres IP. Ogólnie sytuacja wyglądała tak: przy podpisywaniu umowy (światłowód u lokalnego operatora) dobrałem stały adres IP, zamontowali mi router (działał jako bridge) który nie miał WiFi wiec zadzwoniłem żeby zamontowali taki z wifi, automatycznie przy wymianie routera „zrezygnowałem” ze stałego adresu ip. Teraz wysłałem maila o prośbę stałego adresu IP publicznego i w ciągu 48h powinni zatwierdzić moja prośbę. Wiec
@Moted: Nic tu nie jest wyjasnione tylko to jakis beznadziejny diagram. Napisz mi dokladnie czym sie rozni otwarty nat od zamknietego czy innego restrykcyjnego, lub moderate ktory jest tutaj przedstawiony. Masz proste warianty, nat z adresem prywatnym (tak zwany CGNAT), z adresem publicznym (standardowy) czy zwykly adres publiczny na hoscie czyli brak nata. Te wszystkie nazewnictwa to jakies bzdety dla graczy, nie wiem kto to wymysla. Sam gram i to w
@brokenik: @cincin27: No i Panowie mam już publiczny stały adres IP ale rodzaj NAT mam umiarkowany (pół biedy bo snowrunner już działa) ale zastanawia mnie czemu (mimo iż mam włączony) wyświetla się „nie można uruchomić upnp” . Dodam ze u mnie w sieci są dwa xboxy