Wpis z mikrobloga

@Yahoo_: @DanielPlainview: ja zacząłem nosić nakładki firmy Spark, podobno nowość na rynku i konkurencja dla invisalign. Cena 10k za max 5 lat dostarczania nakładek, w ramach tego wliczone już wszystkie wizyty kontrolne u ortodonty, nie wliczone koszty leczenia retencyjnego po zakończeniu aktywnego leczenia. Nie wypowiem się o efektach, bo mam dopiero pierwszą nakładkę z wielu.
@Expector: Całkiem pozytywne odczucia, jestem na końcowych nakładkach i widać zmianę na lepsze. Z plusów to na pewno dużo mniejsza liczba wizyt kontrolnych, łatwiejsze utrzymanie higieny w porównaniu do drutów i szybsze leczenie. Z minusów to trzeba dobrze planować posiłki, bo przed każdym nakładki trzeba zdjąć i jest to męczące, a czasem i problematyczne w plenerze czy na wyjeździe.
@smugler22 dzięki za odpowiedź :D pozwól, że jeszcze Cię pomęczę ( ͡º ͜ʖ͡º) czy do picia też zdejmujesz? Bo mi ortodonta powiedział, że do ciepłych napojów trzeba, zastanawiam się jak to z colą/piwem. Czy kiedykolwiek w nocy jakaś nakładka Ci się odczepiła i wypadła? I w jakim mieście masz ortodontę? U mnie cena za te nakładki jest ok.60% większa niż te 10k co podałeś #wroclaw here
@Expector: do picia zimnych napojów nie zdejmuję, do gorących już tak. Z tego co pamiętam można w nich pić napoje <60st.C. Colę czy piwo zdarzało mi się pić i nie było problemu, ale wydaje mi się że dobrze jest później umyć zęby i nakładki. Nigdy nie miałem problemów żeby nakładka wypadła, one dość ciasno siedzą. Kilka razy odpadły mi za to pojedyncze "attachmenty", które są przyklejone na zębach. Ja mam ortodontę