Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, chodzi o spis powszechny.

Jedno z pytań w spisie powszechnym dotyczy tożsamości osób z którymi mieszkacie.

Ze strony GUSU wiemy, że jeśli uzupełnimy dane w sposób nieprawidłowy, to narażamy się na grzywnę 5000 PLN.

Jeśli natomiast wprowadzimy poprawne dane o naszych współlokatorach, to potencjalnie dokonujemy przestępstwa nieautoryzowanego użycia cudzych danych osobowych, za które grozi, zgodnie z prawem:

1. Kto przetwarza dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do ich przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

2. https://gdpr.pl/zbrodnia-i-kara-czyli-prawno-karna-ochrona-danych-osobowych

Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych, danych genetycznych, danych biometrycznych przetwarzanych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej, danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.

TLDR jeśli nie mieszkasz sam, to spis powszechny NIEZALEŻNIE OD TEGO JAK GO WYPEŁNISZ, czynii z Ciebie potencjalnego przestępce.

Stąd mam kilka pytań do Was, zwłaszcza jak ktoś ogarnia prawo bardziej niż ja xd

- Przede wszystkim powiedzcie mi czy też tak to interpretujecie, czy może wiecie coś czego nie wiem

- Czy gdziekolwiek w prawie dotyczącym spisu powszechnego jest napisane że dane które uzupełniam muszą być zapisane w języku polskim?

- Co gdybym chciał wypełnić kwestionariusz, wpisując jak najbardziej poprawne dane, ale każdy pakiet danych zapisywał innym językiem?
np Imię po hiszpańsku, nazwisko po francusku,
miejsce zamieszkania po hindusku itp

"Przecież podałem dane zgodne z prawdą, nie moja sprawa że nie potrafi Pan ich odczytać"

Zapraszam do dyskusji
----- --- #spispowszechny #ruchosmiugwiazd
  • 2