Wpis z mikrobloga

@Night_Star: Oczywiście że jest. Zobacz sobie progi podatkowe proponowane przez partię Razem, które w zasadzie fiskalnie eksterminowałyby każdego kto zarabia poniżej jakiegoś minimum gwarantującego biologiczne przeżycie.

A tutejsza bolszewia jest jeszcze bardziej radykalna niż razemki. Oni przy okazji chcieliby np ukraść ci jeszcze do tego mieszkanie.
@amantadeusz: Te podatki proponowane kiedyś przez razemków "fiskalnie eksterminowałyby" mniej niż 10% społeczeństwa, a dla reszty byłyby czysto teoretycznie korzystne. Nie zmienia to faktu, że te najwyższe progi wzięli z dupy, skrajnie za wysokie, ale nie o tym mowa. Do jakoś 5k brutto ludzie by płacili mniej niż dzisiaj, więc pisząc o minimalnej się ośmieszasz. Żeby nie było, nie uważam tego systemu podatkowego za dobry, ale taka walka z chochołem mnie
Te podatki proponowane kiedyś przez razemków "fiskalnie eksterminowałyby" mniej niż 10% społeczeństwa, a dla reszty byłyby czysto teoretycznie korzystne


@Night_Star: To są bajki, które wymyślił im jakiś stażysta na poczekaniu. Nie rozumiem czemu je powielasz. Wyższe podatki płaciliby ludzie już od 3k z hakiem na rękę. Czy to naprawdę są tak ogromne dochody, od których jesteś już tym słynnym burzujem-wyzyskiwaczem? Czy naprawdę uważasz, że tylko 10% społeczeństwa tyle zarabia? xD Wliczając
@amantadeusz: Tak, ale pamiętaj że jest to więcej od 90% społeczeństwa, a pospolity człowiek zarabia połowę z tego, o minimalnej nie wspominając. Dziś trzeba by to jeszcze przeliczyć w zgodzie z aktualnymi realiami, ale widzisz przynajmniej, że Twoje bajania o zarabianiu niewiele więcej niż minimalna nie pokrywają się z rzeczywistością.
Tak, ale pamiętaj że jest to więcej od 90% społeczeństwa,


@Night_Star: Ale przecież to jest bzdura xD

Tamte dane, na które powołują się razemki nie dość że już w momencie stworzenia tego kalkulatora były przestarzałe, to najzwyczajniej w świecie bezczelnie kłamały. Najprawdopodobniej dane dotyczące PIT MF, na które się powoływali wliczały w to także ponad 7 milionów emerytów i rencistów. To może wliczmy w to jeszcze kieszonkowe jakie dzieci dostają od
@amantadeusz:

Ale przecież to jest bzdura xD

Nawet jeśli, to zamysł był taki, by te 90% miało niższe podatki. Mniejsza o to jak oni to liczyli, ale nawet w takiej sytuacji nie masz racji pisząc o zarabianiu niewiele więcej od minimalnej, bo o to mam problem.

Co jest równie śmieszne, bo zarabianie 100k euro z hakiem rocznie to nie jest żadne bogactwo. Co najwyżej wyższa klasa średnia, którą dostaną w tym
Nawet jeśli, to zamysł był taki, by te 90% miało niższe podatki.


@Night_Star: Taki zapis wprowadza w błąd. Albo celowo, albo jak pisałem wcześniej: robiący te wyliczenia stażysta sam do końca nie ogarnął o co tam chodziło. Większość ludzi, którym byś to pokazał zinterpretuje to tę informację, jakoby to 90% pracujących dostawałoby mniej. Co było nieprawdą już w 2013 roku, co dopiero dzisiaj.
Mniejsza o to jak oni to liczyli, ale nawet w takiej sytuacji nie masz racji pisząc o zarabianiu niewiele więcej od minimalnej, bo o to mam problem.


@Night_Star: No moim zdaniem 3.5k to jest dzisiaj niewiele ponad minimalną. Być może to subiektywna opinia, ale moim zdaniem Twoje życie, czy planowanie na przyszłość niewiele się zmieni jeśli z 2k awansujesz na 3k z hakiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amantadeusz: Na wykopie działa kilku spierdonów którzy muszą co jakiś czas założyć nowe konto by wychwalać zamordystów z konfederacji. Dobrze, że skupiacie sie na walce z urojonymi marksistami i aborcją, bo jeszcze mielibyście realne szanse na wzrost poparcia xD
@windows95: Nie mam pojęcia co ma do tego konfederacja, na którą nawet nie głosuję. Ale tak się składa, że pamięć mam bardzo dobrą. Jesteś tym robotnikiem fizycznym z Belgii czy tam z Niemiec, który żalił się, że żona go poniża, wyzywa po alkoholowym wypadach 'z koleżankami', a potem wymiotuje i idzie spać. Kiedy indziej radośnie obwieściłeś wykopowi, że twoja litościwa żonka poszła spać i pozwoliła ci w końcu seksualnie się spełnić,