Wpis z mikrobloga

Akwarium założyłem 17 marca.
Jest, to moje pierwsze takie bardziej świadome akwarium, w którym postawiłem bardziej na rośliny niż na ryby i nie wiem teraz za bardzo, czy jeżeli nie mam żadnych glonów, to robić podmiany?
Jeżeli chce mieć bardziej zielono w akwarium to dokupić rośliny, czy poczekać, aż te się rozrosną?(mam 2x zestaw łatwy roślin z allegro za 25 zł, i ewentualnie chciałbym dokupić też jakieś proste rośliny). Przycinać któraś z roślin?
#akwarystyka #akwarium
Pobierz Thpo - Akwarium założyłem 17 marca.
Jest, to moje pierwsze takie bardziej świadome a...
źródło: comment_1617705449yV3Ao74TyI8CDop8ixLDZC.jpg
  • 6
@Thpo: w low tech możesz robić podmiany co pół roku. Tylko musiałbyś wpuścić jakieś rybki, żeby odchodami robiły nawóz dla roślin.
Ja bym poczekał z rozrostem roślin. Czy to akwarium na ziemi ogrodowej?
@fimino
Mam trzy gupiki i dwa kirysy

Na górze mam podłoże JBL MANDO, a na dole JBL AQUABASIS PLUS.

Dozuje co2 z drożdży, a tak żadnego nawozu nie dodawałem, te kilka rybek wystarczy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thpo: dolej sobie odstanej wody, dokup kilka gupików z innego sklepu dla większej puli genow. Ładnie to wygląda, ja bym nic więcej nie robił :)
@Thpo: jak podajesz CO2 to już nie jest low tech. Przy CO2 nawożenie to raczej będzie konieczność.
Podmianki wody też - co tydzień 30%
Wody dolej, tak żeby było jej więcej, będzie to lepiej wyglądać. Jak długo swiecisz? Masz programator do regularnego włączania światła?
@fimino
Włączam około 8:00 i wyłączam o 20(mam dwa źródła światła jedno, które była w zestawie + dokupiłem taśmę LED do wzrostu roślin).

Nawozić trzeba czymś specjalnym? Mam pałeczki ogrodowe z Lidla i czytałem, że niektórzy to dodają.
@Thpo: 12h to za długo wgnie, skróć do 8.
Ile osób tyle poglądów na temat nawożenia. Można solami, albo gotowymi środkami np z Allegro. Pałeczek ogrodowych nie stosowałem, ale myślę że kulki gliniano-torfowe będą lepsze (bezpieczniejsze)