Wpis z mikrobloga

częściej są przeszukiwani ze względu na swój kolor skóry


@mastergame1311: Tak patrząc na liczbę gangusów wśród czarnej / latynoskiej społeczności wśród młodych ludzi to istnieje spora szansa, że jak przeszukają kogoś z nich to coś znajdą. Gangs lives matter
  • Odpowiedz
  • 2
@mastergame1311

czarni ludzie mają znacznie mniej pieniędzy ponieważ ich potomkowie byli celowo dyskryminowani w kwestiach dorobku materialnego, m.in. w rynku mieszkaniowym

1. Nie potomkowie, bo potomkowie obecnych murzynów będą w przyszłości. Potomkowie to dzieci (następcy).
2. W takim wypadku, to i również ja też mam znacznie mniej pieniędzy ponieważ moja rodzina to chłopi z dziada pradziada, a chłopstwo było wykorzystywane przez szlachtę i było praktycznie jak niewolnicy. Mimo to nikt nie
  • Odpowiedz
@DrKittens: Jakby przeszukiwali jeszcze częściej białych, to znajdywaliby więcej białych przestępców dodatkowo. Czemu więc tego nie robią? Nie zależy im na bezpieczeństwie?

@QHiN: A to spoko, rasizmu nie ma, bo @QHiN ma też #!$%@?, więc inni tez mogą mieć. Ha-tfu na mentalność Polaka.
  • Odpowiedz
Jakby przeszukiwali jeszcze częściej białych, to znajdywaliby więcej białych przestępców dodatkowo.


@mastergame1311: Może to trochę być powiązane z faktem, że jak czytałem statystyki działalności gangów w Atlancie to gdzieś 20 gangów było typowo czarnych, potem było kilka Latynoskich / Azjatyckich i jeden złożonych tylko z białych ludzi. Jakoś jestem w stanie sobie wyobrazić biorąc to pod uwagę, że czarni mogą być zatrzymywani częściej :d
  • Odpowiedz
To nie jest uzasadnienie, żeby losowo zatrzymywać więcej czarnych ludzi i żeby skazywać ich częściej.


@mastergame1311: Nie wiem jak z tym skazywaniem, potem doczytam. Jednak patrząc na samą chłodną kalkulację to jest pewne uzasadnienie. Widząc grupę młodych białych ludzi raczej nie spodziewasz się, że sa to członkowie gangu. Patrząc na grupę młodych czarnych ludzi to już inna sprawa. Jak sobie liczyłem na oko kiedyś ilość wszystkich czarnych członków gangów w
  • Odpowiedz
No problem polega na tym, że częściej są przeszukiwani ze względu na swój kolor skóry.


@mastergame1311: jak ktoś się zachowuje podejrzanie albo w sposób naćpany, to czemu miałby nie być przeszukany? Moze czarnoskórzy po prostu mają problem z zachowaniem pozorów ze są niewinni?
  • Odpowiedz
Wy naprawdę myślicie ze murzyni w usa startują z dokładnie tego samego pułapu co biali xD biedne, malutkie polaczki ze zbyt wąskim światopoglądem


@PeterGosling: a my polacy startowaliśmy w europie z tego samego pułapu kiedy transformowaliśmy gospodarkę na wolny rynek? Jakoś nie widzę zeby zalewanie Polski przez zachodnie korporacje powodowało ze Polacy są bardziej skłonni do jakichś złych czynów.
  • Odpowiedz
O GURWA XDDDDDD

TO #!$%@? NIGERY MAJĄ UDOWADNIAĆ NIEWINNOŚĆ, KTÓREJ PEWNIE NIE MAJĄ, CZEGO NIE ROZUMIESZ.

Szkoda, że nie możesz udowodnić posiadania sprawnego mózgu, przydałoby się.


@mastergame1311: o co ci chodzi? podaje ci jedną z mozliwości dlaczego tak moze być. Moze tez być tak przez same dokonania czarnoskórych na przestrzeni dzisięcioleci. I nie ma tutaj nigdzie
  • Odpowiedz
@paul772: To, że jakbyś swoje podejście do starego przeniósł na całą grupę ludzi, to jesteś zwalony. Ignorowanie kontekstu historycznego przy dyskusjach o czarnoskórych to chyba chleb powszedni zwolenników rasistowskiego traktowania.
  • Odpowiedz
To, że jakbyś swoje podejście do starego przeniósł na całą grupę ludzi, to jesteś zwalony. Ignorowanie kontekstu historycznego przy dyskusjach o czarnoskórych to chyba chleb powszedni zwolenników rasistowskiego traktowania.


@mastergame1311: nie jestem zwolennikiem rasistowskiego traktowania. Mówię ze nie wszystko co myślisz ze rasizm to rasizm. Niemozliwe jest sprawdzenie ile czynów jest faktycznie powodowanych przez rasizm, a ile z powodu jakiegoś lęku, uprzedzeń czy innych pobudek.

Jak myślisz z której strony
  • Odpowiedz
@mastergame1311: no a rasizm trzeba zwalczać dalszą edukacją. Jak czarnoskórzy będą szli we właściwą stronę, a w przestrzeni publicznej dalej będzie potępiany rasizm, w jakiejkolwiek formie, to wszystko pójdzie w dobrą strone. Jeśli jedna z powyzszych rzeczy zawiedzie to nigdy nie będzie dobrze.
  • Odpowiedz
To nie jest uzasadnienie, żeby losowo zatrzymywać więcej czarnych ludzi i żeby skazywać ich częściej.


@mastergame1311: Taki rasizm jest sensowny i ma uzasadnienie bo statystycznie czarni popełniają więcej przestępstw. Czego nie rozumiesz? Jaki ma sens brak takiej segregacji skoro to marnowanie zasobów i czasu policji?
  • Odpowiedz
@paul772: No tak, bo każdy człowiek istnieje w próżni i destruktywne działania rządu sprzed 60 lat WCALE nie mają na to wpływu.

Też jestem zdania, że edukacja jest w ciul ważna. Ba, myślę, że żeby stworzyć możliwie najlepsze społeczeństwo, to wymagana będzie wysoce zaawansowana edukacja właśnie. Tyle, że Stany są zwalone, bo nie tylko uczelnie są w ciul drogie (przez co biedne rodziny, do których należy masa czarnych rodzin przez
  • Odpowiedz