Wpis z mikrobloga

@calete: oj tak tak, z pewnością w krypto schematy będą się powtarzały dokładnie tak samo co hosse. Czyli mówisz że alty jebną dopiero w październiku a do tego czasu będą sobie rosnąć( )
@calete: na jakiej podstawie stwierdzasz, że tak nie jest? Pokaż mi jeden wskaźnik, który spełnił swoje założenia. Wiesz, że te wszystkie wykresy powstały w 2019-2020 i parametry zostały dopasowane tak, żeby się zgadzać z dwoma poprzednimi szczytami?
@Stolbilardowy: Pierwszy z brzegu - NUPL . Wchodząc na poziom powyżej 0.75 zawsze zwiastował koniec hossy w przeciągu kilku tygodni. Swoją droga zastanawia mnie właśnie „analiza” takich osób które wyśmiewają dane historyczne, analizy matematyczne bazujące na poprzednich hossach i wskaźniki. Wasza analiza to analiza typu wydaje mi się nie podparta absolutnie żadnymi danymi
@calete: co to znaczy zawsze. Ten wskaźnik powstał w grudniu 2019 i nic nie przewidział. Rozumiesz, że możesz stworzyć nieskończoność funkcji które możesz dopasować do poprzednich cykli, ale to nie znaczy, że sprawdza się one w przyszłośći?
@Stolbilardowy: zawsze znaczy przy każdej poprzedniej hossie. To powiedz teraz Ty mi na czym niby maja być robione analizy krypto jak nie na podstawie danych historycznych ? Oczywiście nie musza się one spełnić ale dają mniej więcej obraz i jakieś prawdopodobieństwo czego można się PRAWDOPODOBNIE spodziewać
@calete: nie rozumiesz. Ten wskaźnik nie istniał podczas poprzedniej hossy. Został stworzony po niej. Korelacja może być zupełnie przypadkowa. Wpadasz w pułapkę i nawet tego nie widzisz. Ja swoje analizy opieram głównie na rzucie moneta, działa w 50% czyli prawie zawsze.
@Stolbilardowy: doskonale rozumiem. co to za roznica czy powstal wczoraj czy 5 lat temu ? bazuje na danych on chain, czyli na danych historycznych i wyraznie pokazuje w jakim punkcie obecnie jestesmy. Nie mowie akurat ze mamy bazowac sie tylko na nim, ale jak takich wskaznikow masz kilkanascie/kilkadziesiat i widzisz ze 80% z nich jest na poziomach ktore zwiastowaly koniec hossy w ciagu kolejnych tygodni w poprzednich hossach to z duzym
@calete: serio nie ogarniasz. Możliwych wskaźników masz nieskończoność. Na stronie masz wybranych 20-30 które pasują do tezy, ale żaden z nich nie został przetestowany, bo powstały kilka miesięcy temu. Równie dobrze ktoś mógł wybrać 30 innych wskaźników, które by pokazały, że obecna hossa skończyła się na poziomie 30k
@calete: nie ma analiz w takim sensie w jakim ty je rozumiesz. Gdyby ruch rynku można było przewidzieć na podstawie danych historycznych, to cała idea spekulacji by upadła. Kto by ci sprzedał btc za 60k dzisiaj, jak za pół roku będzie warty 2x tyle?

Wiesz co spowodowało pęknięcie ostatniej banki? Nie miało to związku ani z przepływami blockchain ani stosunkiem realized do unrealized ani płodnością pingwina królewskiego. Nie da się przewidzieć