Wpis z mikrobloga

@SkorpionX: takie artykuły znalazłem na szybko, mając nadzieję że złej baletnicy nie przeszkadza rąbek u spódnicy. W pierwszym tytuł jest trafny, drugi jest merytoryczny i tak jak w temacie, możesz wierzyć sobie w swojego Zeusa albo faraona, ale musisz przyzwyczaić się że dla coraz większej rzeszy ludzi jest to po prostu śmieszna nic nie znacząca szopka.
  • Odpowiedz
@SkorpionX: aha no i ja jestem zdania że kościół tak naprawdę nigdy się nie zmienił to nie tak że kiedyś działał lepiej niż teraz. Teraz po prostu świat jest dużo bardziej zacieśniony niż wcześniej. Kiedy biskup robił wałki na dworze królewskim to wiedziała o tym garstka ludzi a kiedy teraz Kurski robi wałek unieważniając małżeństwo $$$ to wiemy o tym wszyscy dzięki dobrodziejstw takim jak internet. Po prostu kler jest zbyt
  • Odpowiedz
@Canoodle

"Złej baletnicy i rąbek u spódnicy" oznacza, że ktoś, kto czegoś nie umie będzie zwalał winę na wszystko i wszystkich innych, odsuwając ją od siebie. Nie wiem, co tutaj miało to oznaczać.

Opinia może być merytoryczna ale nadal pozostaje tylko opinią, nie staje się faktem. Nie wiem, co teraz próbujesz udowodnić, najpierw mówiłeś o jakimś oszukiwaniu, A się okazało, że w sumie nikt nikogo nie oszukuje, przynajmniej nie wykazałeś tego, teraz
  • Odpowiedz
@SkorpionX: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/29-final-wosp-ksiadz-z-krakowa-wygonil-sprzed-kosciola-wolontariuszke/gebv9nt

ksiądz z parafii św. Szczepana w Krakowie uważa jednak, że WOŚP to "diabelska organizacja" i w agresywny sposób przepędził sprzed kościoła wolontariuszkę z puszką.

Piękny przykład kiedy ksiądz w niedzielę oszukuje, przegania konkurencję sprzed domu Bożego a później najprawdopodobniej, jak to zwykle bywa namawiał na wpłacanie datków na Caritas. Jak Caritas wygląda każdy widzi, chociaż i tu bali się napisać coś więcej w obawie, że czarna mafia będzie się
  • Odpowiedz
@SkorpionX:
Dla Ciebie jeden ksiądz przegonił WOŚP, dla mnie co roku słyszę w tvp i z ambony szczucie Owsiakiem, non stop rzuca się kłody pod nogi dla WOŚP, ale kolega chyba z choinki się urwał, zamieszkały w lesie bez dostępu do mediów xD
  • Odpowiedz
@Canoodle nie dla mnie, to było odniesienie do dowodu anegdotycznego, sprawdź go sobie.

Nie każdy ksiądz żyję tak, jak ksiądz powinien. I nie każdy żyję źle. Rozumiesz już? Świat nie jest tylko czarny albo tylko biały. A za przekaz TVP odpowiada pewną partia, nie księża ;)
  • Odpowiedz
@SkorpionX: a czy kolega nigdy nie widział elit pewnej partii dających aplauz w reakcji na słowa księdza w kościele i duchownych na wiecach wyborczych którzy wtórują politykom? Te środowiska mają sztamę i wzajemnie na siebie rezonują czego najlepszym przykładem jest chociażby zrealizowany przez polityków pomysł Opus Dei zakazujący aborcji
  • Odpowiedz
@Canoodle A ilu księży faktycznie rządzi TVP? Ilu ustawia tam program? Owszem, szefostwo TVP jest "religijne" ale Ty się czepiasz wszystkich księży bez wyjątku ze względu na poglądy kilku osób świeckich. Gdzie sens, gdzie logika? Poszukaj sobie w kościele, znajdziesz też fajnych ludzi.
  • Odpowiedz
@SkorpionX: no tak myślę stereotypami, moje zachowanie niczym nie różni się od tego co codziennie spotykasz na wykopie, ktoś jest czarny= przestępca, cygan= oszust, żyd= wróg narodu, Polak katolik = uosobienie cnót, papieżak= autorytet a później kiedy już w końcu wyjeździesz poza granicę ojczyzny, pozwiedzać trochę świata to okazuje się że my jako naród wcale nie mamy tak wiele do zaoferowania jak sobie sami systematycznie tworzymy towarzystwo wzajemnej adoracji opartej na
  • Odpowiedz
@Canoodle nie rozumiem tego z "Lancerotem", chodziło o Lancelota?

Kościół nigdy nie miał być demokratyczny, więc to, że nie jest nie powinno być dla kogokolwiek problemem.

To, że obrażasz Boga to Twoja sprawa, jak nie istnieje to trudno, jak istnieje to Ty będziesz się tłumaczył, nie ja.

Raz mówisz o jakimś wykorzystywaniu wiernych z ambony, potem "Kościół to upadła instytucja", na koniec o incydencie z Krakowa i traktowaniu wikariuszy przez proboszczy. Tylko
  • Odpowiedz
@SkorpionX: Rzecz jasna wisienką na torcie, przykład który pokazuje jak zepsutą firmą jest kościół katolicki w Polsce, jest systemowe zamiatanie pod dywan przypadków, duchownych popełniających przestępstwa pedofilii. Instytucja która w swoim założeniu ma czynić dobro, nie tylko jest pobłażliwa dla swoich kolegów wielokrotnie popełniających przestępstwa, ale również pozostawia samym sobie pokrzywdzone ofiary. Myślenie typu, doszło do wykorzystania seksualnego dziecka, to trudno. Te ofiary to są bezbronne, niewinne dzieci. Zero współczucia, zero
  • Odpowiedz
@Canoodle przecież je zauważam, lol, pisałem o tym. Oczywiście góra kościoła w Polsce jest przeżarta zepsuciem, chronią się jak mafia, mają z resztą przyzwolenie społeczne części Polaków oraz rządu. Tego oszukiwania z ambony nadal nie wyjaśniłeś. Natomiast zwykli szeregowi księża oraz większość zakonników jest bardzo spoko, tylko o tym Fakt i Super Ekspress nie napiszą, bo się gazeta nie sprzeda ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SkorpionX: to tak samo jak w polityce gdyby nie pożyteczni idioci na samym dole, którzy nawinie myślą że nic nie mogą, póki sami nie będą piąć się w strukturach w górę, to góra nigdy się nie zmieni. Ci bardzo spoko według ciebie duchowni są pośrednio odpowiedzialni za zepsucie w kościele, bo nie dają żadnego impulsu do zmiany. Natomiast zgadzam się z tym że np. Isakowicz-Zaleski jest okej. On wyjątkowo nazywa rzeczy
  • Odpowiedz
@Canoodle jak już wcześniej sam zauważyłeś kościół to nie instytucja demokratyczna. Piąć się w górę można tylko z nominacji, jak jesteś na dole to czekasz, aż ktoś wyciągnie do Ciebie rękę. Oni nic nie mogą za zepsucie góry, są od niej zależni.
  • Odpowiedz
@SkorpionX: oczywiście że tak. Kiedy jakaś stulejka z pasem szahida wysadza się w centrum Bagdadu to czuję dokładnie to samo zażenowanie co czytając artykuły o księżach pedofilach. Kościół prawosławny również jest skompromitowany, po tym jak Putin położył na nim ręce. Hiduizm z kolei chyba polega tylko na sraniu do gangesu i ubóstwianiu wołowiny a judaizm wiadomo jaki jest, dla żyda oszukać goja to powód do dumy. Buddyzm jeszcze jest jako taki,
  • Odpowiedz