Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i potrzebuje porady. Jako że posiadam komputer który już nie wyrabia ( FX-6300, GTX650Ti, 16 GB Ramu), myślę o rozbudowie. Jednak jak wszyscy dobrze wiemy to co się odwala z rynkiem podzespołów a najbardziej kart graficznych przechodzi ludzkie pojęcie. Na początku myślałem tylko nad wymianą karty graficznej na jakąś 1050Ti /1060. Ale poczytałem trochę odnośnie mojego procka (nie jest zbyt wydajny i podatny na rozbudowę) i stwierdziłem że dołożę trochę i zainwestuje w coś lepszego. Zależy mi na płycie, procku, ramach i kartcie graficznej. Dyski i zasilacz 650W planuje przełożyć ze starego kompa. Budżet to jakieś 4k. Komputer ma być głównie do grania.(nie zależy mi na 4k w full HD 60 fps w zupełności mi wystarczy).

Myślałem nad 2 opcjami:
A) Ryzen 5 3600 + 16 GB RAMu + jakaś płyta 300-400zł + rtx 2060
B) i510400F + 16GB RAMu + jakaś płyta +rtx 2060
Myślałem też nad RX5600 XT ale obecnie nie ma jej nigdzie, a przynajmniej ja nie umiem jej znaleść.

To teraz pytania.
1) Czy opłaca się kupować teraz cały zestaw czy może skompletować któryś z zestawów bez karty a na karte czekać aż ceny się uspokoją? Wiem że 2850 zł (xkom) za 2060 to rozbój w biały dzień i niby mógłbym poczekać jeszcze parę miesięcy ale aż korci żeby już pograć w coś płynnie a nie w 20 fps.

2) Czy wgl te zestawy są okej ? Jeżeli coś byście zmienili jestem otwarty na sugestie. Sugerowałem się opiniami i aktualnymi rankingami.

A i od razu mówię nie interesują mnie konsole.
#komputery #kartygraficzne #pcmasterrace #ryzen #intel
  • 17
  • Odpowiedz
@essa121: no tak tylko pod am3+ moglbym zmienic jedynie na fx-8300/350, więc nie wiem czy się opłaca i czy coś to da bo i tak w grach bardziej dostaje karta niż procek.
  • Odpowiedz
@frutson: A czy mój fx nie będzie gryzł się z rx580? Pamietam że kiedyś mówiło się że nie łączy się procka i karty AMD bo jakieś błędy są.
Po drugie cena 1060/rx580 jest na poziomie 900-1300 zł, a za 1400-1700 mam wszystko to co chciałem do nowego kompa opórcz grafy.
  • Odpowiedz