Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat pandemii i COVID-19.
Czy Wy wierzycie w tego wirusa? Mam na myśli to czy wierzycie, że on jest śmiercionośny i zabójczy. Osobiście sam chorowałem i znam kilka osób, które też były chore z czego każda osoba była chora bezobjawowo. W dodatku media które krzyczą o śmiercionośnym i zabójczym COVIDZIE.. Ja nie wątpię, że go nie ma, bo na pewno jest, ale czy mamy się czego obawiać? Czy jest sens się szczepić? Znam tylko jedną osobę która miała jakiekolwiek objawy i był to jedynie kaszel..
#covid #covid19 #koronawirus #korona #pandemia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6068bbb3419888000b5d3450
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój szwagier by nie wiedział, że choruje na covid-19 gdyby nie test (prywatny z racji pracy). Był przeziębiony dwa dni i tyle z tego koronawirusa. Siostra i dzieciaki brak objawów, ale może wcześniej chorowały, bo były lekko przeziębione.
@AnonimoweMirkoWyznania: Każdy choruje inaczej. Jednych poboli głowa i pośpią 2 dni, inni - jak mój wujek - umrą w domu lub - jak mój tato - spędzą 2 tygodnie w szpitalu, schudną 10 kg, i będą mieli zator, i niezbędna będzie rehabilitacja (tak - uczenie się oddychania).

Gadanie, że ten wirus nie istnieje/ to nic takiego z „dowodami” w postaci „bo ktoś tam miał i nic mu nie było” jest mocno
@AnonimoweMirkoWyznania: Pół mojej rodziny i ja przeszło wirusa. Tego że istnieje nie podważę.

A teraz moje nieobiektywne zdanie. Śmiercionośność obecnie panującej mutacji, która tak przykuwa uwagę mediów, wynika z kiepskiego stanu naszej służby zdrowia i - w pewnym stopniu - z przepracowania personelu medycznego. Dodatkowe zgony wynikają również z tego, że nie są realizowane inne konieczne zabiegi.

Gdyby ten wirus był aż tak groźny, to politycy nie nosiliby maseczek, tylko korzystaliby
@AnonimoweMirkoWyznania: wirus jest i zabija grubasów i tych co o siebie niedbali.

Tak przy okazji polecam wykład
https://m.youtube.com/watch?v=T7nW3EEZL_o

Jakoś korporacje nie spieszą się z ograniczeniem cukru w swoimi śmieciowym żarciu i liczba cukrzyków jest ogromna, ale to nie jest medialne bo to powolna śmierć lub amputację giry tylko. Nie to co przeogromna zaraza na którą mają dilerów co nie biorą odpowiedzialności za swoje wytwory
@AnonimoweMirkoWyznania: wirus istnieje. Jednak choroba nim wywołana to loteria. Jedni przechodzą ją bezobjawowo lub skąpoobjawowo, inni nawet umierają. Loteria.
Osobiście nie znam osoby, która zmarła na COVID lub miała ostry przebieg. Wśród osób z potwierdzonym zakażeniem, wszyscy przebywali w domu i nie mieli objawów lub mieli objawy podobne do przeziębienia.
Ergo: wirus istnieje, jednakże panika wokół niego jest zdecydowanie przesadzona. Więcej szkody przynosi "walka" z wirusem niż funkcjonowanie normalne w reżimie
@TantnisKrzyzowiaczek: Pewnie. Tak samo jest z pączkami. Nie znamy dlugofalowych skutków ubocznych spożywania pączków codziennie przez tysiąc lat. Głównym problemem jest fakt że żaden człowiek tak długo nigdy nie żył. Ale czy na pewno? Nie znam wszystkich ludzi. Skąd mam wiedzieć?

Niby jacyś tam antropolodzy twierdzą że oni wiedzą jaka jest prawda, ale skąd mam mieć pewność że oni nie kłamią i nie są w spisku z jakimiś reptilianami
@Cypselus: Analogia kompletnie chybiona, nielogiczna, wręcz absurdalna. 1000 lat - kolega buja w obłokach. Zejdźmy na ziemię i proponuję rozważania ograniczyć do 10 lat. To już są długofalowe skutki, a one nie są znane. Nie ma badań jak ta "szczepionka" działa na płodność u kobiet. Mnie to ciekawi, bo to ważny aspekt mojego zdrowia i życia.

Możesz sprowadzić dyskusję do absurdu, ale tylko dalej sobie tym szkodzisz. Widzę, że jakakolwiek wątpliwość
@TantnisKrzyzowiaczek: Ciekawe skąd u Brytyjczyków wzięła się postawa człowiek sowieckiego, że cały prawie naród już się zaszczepił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam fakt że próbujesz w mojej historii o pączkach znaleźć jakąkolwiek anal ogie do czegokolwiek, źle o tobie świadczy. Czasami niektóre działania nie mają żadnego sensu Za dużo myślisz bracie. Aż zastanawiam się jak robisz zakupy. No bo przecież jakaś szkodliwa
@Cypselus: Zatem ty przeżyjesz i przekażesz swoje oświecone geny kolejnym pokoleniom, a ci tfu wolnościowcy wymrą ku chwale mądrości gatunku ludzkiego. Z czym masz problem? Przecież ciebie szczepionka ochroni, nie? A może nie? Należy to zweryfikować. Ja daję tobie prawo do bycia częścią eksperymentu populacyjnego pt. szczepienie. Ty daj mi prawo do bycia częścią eksperymentu populacyjnego pt. "nieszczepienie". Będziemy dla siebie wzajemnie punktem odniesienia i zobaczymy kto na tym wyszedł lepiej.
@TantnisKrzyzowiaczek:

Swoją drogą, szczepionki nie działają tak, że pięć osób sobie weźmie, trzy sobie nie wezmą, a cztery inne będą czekać kto pierwszy zejdzie :p

Żyjemy w społeczeństwie i nie obchodzi mnie twoja wolność. Dlatego trzeba wprowadzić przymus aby tacy wolnomyśliciele jak ty nie mogli negatywnie wpłynąć na ogół społeczeństwa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A jak mimo wszystko nie chcesz żyć w społeczeństwie to wprowadź się na
MetalowyBydlak: @AnonimoweMirkoWyznania: są święta, więc na spokojnie poczytaj o wirusie i tym co się dzieje. Trzymaj się z dala od portali społecznościowych, bo tam jest ciężko o wiarygodne źródło.

Powiem tylko tyle, że mylenie z grypą, pisanie o zbędnych restrykcjach i innych rzeczach przeciwko wirusowi wynika najczęściej z:
-złych wyobrażeń na temat tego jak wygląda epidemia,
-niezrozumienia tematu,
-staranie się być mądrzejszym od wszystkich innych na siłę,
-uleganie osobom które
M.: U moich staruszków 4 sąsiadów przekręciło się w ostatnie pół roku i nikt nie był starszy niż 50-60 lat. I niech gówniarze nie piszą, że to już ten wiek, bo wszyscy byli normalnymi funkcjonującymi ludźmi.
Sam z racji pracy w terenie jesienią byłem zdziwiony ile od października do grudnia zmarło osób które znałem.

Zaakceptował: LeVentLeCri