Wpis z mikrobloga

Mam spory problem. Robiłem coś na czyimś laptopie, zrobiłem folder o jakiejś nazwie i nagle połowa plików na pulpicie (ważnych dokumentów) zmieniła nazwa.
Dokładnie zrobiłem folder o nazwie zdj bo chciałem zgrać zdjęcia. Folder zamiast zdj nazwał się zdj (1) a połowa ikon na pulpicie zmieniła nazwę na np zdj (1), zdj (2), zdj (3) itp. ktoś wie o co chodzi i jak przywrócić poprzednie nazwy? dodam że folder utworzyłem na środku pulpitu a nazwy zmieniły tylko ikony po prawej stronie folderu.
#komputery #windows #system #windows10
  • 6
@beer_man: Nie wiem co to. Da się to jakoś cofnąć?
Jestem w stanie cofać nazwę dla jednego folderu za pomocą ctrl+z a nie mogę cofnąć zmiany nazwy tych plików.
@beer_man: Chyba się nie zrozumieliśmy.
Na pulpicie było dużo dokumentów z excela czy worda. Zrobiłem folder na pulpicie, nazwałem go i nagle połowa plików zmieniła nazwę na taką samą jaka dałem folderowi. Dane w plikach dalej są ale potrzebuje oryginalnych nazw.
@kerri: Miałeś przypadkowo zaznaczone pliki na pulpicie i one zmieniły nazwę w sposób jaki opisałeś. Jak zaznaczysz wiele plików i zmienisz nazwę jednego to reszta zmienia nazwę według schematu nazwa(1), nazwa(2) itd.