Wpis z mikrobloga

mysle ze bedzie wielu chetnych aby ci zaplacic tylko za to abys nic juz wiecej nei ugotowal


@KanalKulinarny:
Pisze facet, który ma 567 subskrypcji i 37 tys. wyświetleń, do @MG78, który ma subskrypcji prawie 33 tysiące, oraz 1 909 879 wyświetleń...
  • Odpowiedz
@MG78 Oszukujesz ludzi bo tworzysz kradziony content, którego nie potrafisz nawet poprawnie odtworzyć, nie masz nawet podstawowej wiedzy i umiejętności gastronomicznych.
Lubiłem Cię i wykopywałem niektóre Twoje filmy, ten o luniku był naprawdę ciekawy.
Ale odcinasz teraz kupony od popularności i nie dziw się, że krytyka rośnie bo nie jest ona bezpodstawna. A KanalKulinarny mimo formy w jakiej Cię podsumowuje ma rację.
  • Odpowiedz
@Mrocb: no ale jest w tym racja, ten przepis jest jota w jotę do przepisu innego kanału, w dodatku receptura jest odmienna od innych jakie możesz znaleźć w internecie. Być może Sugar Lady pracowała nad różnymi recepturami i doszła akurat do takich proporcji, które dają taką a nie inną bezę. Jeśli faktycznie wziął przepis od niej i nawet o tym nie wspomniał to po prostu go ukradł i tyle. Nie
  • Odpowiedz
@Mrocb
Broń swojego idola, jeśli czujesz taką potrzebę. Faktem jednak jest, że gość nieudolnie próboje odtwarzać przepisy ludzi, którzy w przeciwieństwie do niego znają się na kuchni.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Nie, nie jest. Wszystkie przepisy na Tort Pavlova są do siebie podobne i według mnie nie ma w tym nic dziwnego, że większość przepisów na ten sam deser jest podobna. Proporcja 1 białko na 50 gramów jest bardzo popularna, popularny jest też krem w postaci miksu mascarpone i śmietanki (to zresztą krem popularny również w tortach) i jest wiele takich przepisów. U mnie w stosunku do przepisu Sugar Lady
  • Odpowiedz