Wpis z mikrobloga

Zapraszamy na przedświąteczny odcinek konkursu gitarkowego #mirkoguitarwars :)

Dzisiejsze zadanie nie było łatwe. Zawodnicy zagrali covery utworu Ucieczka z tropiku Marka Blilińskiego.

Który z nich poradził sobie lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie, stawiając plusa przy odpowiednim komentarzu niżej. Na głosowanie macie równo 48 godzin. Jeżeli nie potraficie zdecydować, kto zagrał lepiej, możecie postawić dwa plusy. Do kolejnej rundy przejdzie zawodnik, który uzyska minimum 5% przewagę. Jeżeli ani jeden nie będzie zdecydowanie lepszy - nastąpi dogrywka.

Drabinka konkursowa: https://challonge.com/pl/mirkoguitarwars_2

#gitara #gitaraelektryczna #gitaraakustyczna #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bloger_klasyczny @lovelypl @Kokos: a jakieś fajne gitarowe są, poza naszymi oczywiście? :D Przyznaję, że coverów z tego odcinka akurat nie szukałam. A Marek Biliński ma szansę się jeszcze raz pojawić w tej edycji, bo znalazłam bardzo ładny jego utwór, który może świetnie wypaść na gitarze, tylko za trudny na pierwszą rundę.
  • Odpowiedz
@dinkum: Akurat tylko ta wersja mi się skojarzyła. Ogólnie Biliński nie jest teraz popularny (gimby nie znajo :)), a szkoda, bo jego utwory są świetne.
"Ogród króla świtu" jest piękny.
  • Odpowiedz
@dinkum o jeju Biliński:) pierwszy zachodni teledysk, choć teraz taka kradzież scen z Bonda by nie przeszła ( ͡º ͜ʖ͡º)
Głosuję na @osyd, plus za wygląd :)
PS. Czy to uczciwe że w jednej parze jest gitara klasyczna i elektryczna?
  • Odpowiedz
Czy to uczciwe że w jednej parze jest gitara klasyczna i elektryczna?


@SebaD86: dlaczego miałoby to nie być uczciwe? Uczestnicy sami decydują, na jakiej gitarze ich cover może wypaść najlepiej.
  • Odpowiedz
Postawię obu chłopakom plusa. @Jakubinoo za prostotę i przyjemność w słuchaniu, a @osyd za ciekawy pomysł. Drugi dostałby jako jedyny plusa, ale albo jestem głuchy po dzisiejszej próbie, albo nie stroi ta gitara na wysokich progach, co mnie mierzi okropnie (). A więc obaj dostajecie plusika.
  • Odpowiedz
  • 3
@patrykm22 prawda, prawdopodobnie menzurka do poprawki po zmianie strunek i stroju ;) aż mnie zmotywowałeś żeby to w końcu zrobić, hehe
  • Odpowiedz