Wpis z mikrobloga

Oglądamy z żoną odcinek playera - i dziwie się wpisom o wiarę. U mnie jest odwrotnie niż u laury - ja jestem anty( mam swoje powody) a żona religina. I co ? Czy to powod do rozwodu ? Nie. Jest nam dobrze a zaraz bedzie 3 lata... Nie mamy konfliktow o wiarę mimo innych poglądów na ten temat....
#slubodpierwszegowejrzenia
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mammalia: ano bo katolicy to rozdzielają ,masz rację ...Czyli oni wg KK są na kocia łapę ,czyli seksu nununu!

Ale zobaczymy,może on jest wierzący w Boga po prostu,Biblię praktykujący a nie żyje jak ortodoksyjny wyznawca Rydzyka i Natanka
  • Odpowiedz
@Falochron77 slub cywilny się nie liczy, wg kościoła oni nie mają prawa razem mieszkać i za tym chce podążyć ten gość z programu. On nie jest jak 'większość katolikow', skoro wszędzie zabiera ze sobą pismo swiete. Absolutnie się nie dziwię lasce, że się wystraszyla i miałabym tak samo. Zostaje kwestia tego, na ile on jest w stanie wyluzowac i dać jej przestrzeń ale na ten moment plotki o ich rozstaniu stają
  • Odpowiedz
@cin123654: To wciąż nie jest rozwiązanie problemu. Wyraźnie napisałam, że chodzi mi o sytuację, kiedy ja nie zgodzę się na ślub bez zamieszkania a mój potencjalny partner nie zgadza się na zamieszkanie bez ślubu. I dla mnie i dla niego jest to kluczowa kwestia, w której nie pójdę ani ja ani on na ustępstwa. Jeżeli ktoś jest ateistą a ktoś jest katolikiem to w życiu mogą się pojawić przeróżne kwestie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gesslerowaa: patrzysz na to z "normalnej perspektywy". Prawdopodobnie przytoczony przykład pary z tak różnym podejściem rozpadlby się na etapie wspólnego poznawania się. Oni poszli do programu gdzie musieli liczyć się z tym że przypasuja im kogoś o innych poglądach i powinni być otwarci na różne ustępstwa.
Osobiście sukcesu im nie wróżę, ale takie zamykanie się szybkie Laury moim zdaniem jest słabe.
  • Odpowiedz
@gesslerowaa no dokładnie bo z tego co piszesz @cin123654 to ani Ty ani żona nie jesteście ortodoksami, więc łatwo wam się dogadać. A przykład wyżej co dałeś katolika i greko-katolika to też tak naprawdę zaden przykład na takie skrajne kompromisy, bo to tak naprawdę wiara w tego samego Boga i podobne zasady, z pewnymi różnicami
  • Odpowiedz
@cin123654: i jak jedziecie na wakacje to zona bierze ze soba biblie i nosi bez przerwy krzyzyk w widocznym miejscu oraz modli sie przed jedzeniem? z jego perspektywy to oni nawet nie sa w malzenstwie, bo przeciez slub cywilny
  • Odpowiedz
@HesusNavas: czy wozi biblię - może ma ze sobą jakąś małą bo wiem że taką ma, krzyżyk i różaniec też, ma też krzyżyk w samochodzie swoim - i totalnie mi to nie przeszkadza. W niedzielę idzie do kościoła ja zostaję w domu - i też to nikomu nie przeszkadza. Mamy ślub kościelny ( jest dopuszczony ateista i katoliczka ). Ja znam jej przekonania religijne, ona moje ale to nigdy nie
  • Odpowiedz
@cin123654: mysle, ze po prostu nie spotkales zadnego "gorliwego" katolika, na takim poziomie wtajemniczenia jak ten Maciek. mowisz o kompromisach, a z takimi osobami nie ma kompromisow - zadnego odstepstwa od nauczania kosciola. do tego jedna rzecza jest byc mocno religijnym, a druga byc w------m po uszy w polski kosciol. ta instytucja ma duzo nienormalnosci w sobie, nawet w porownaniu do kosciolowych katolickich innych krajow europy. ja tu zadnych szans
  • Odpowiedz
@HesusNavas: Mam takiego kolegę / chociaż jakiś czas temu kontakt się urwał ale po latach go spotkałem. Każdy ze znajomych myślał że on księdzem zostanie, a tu cyk spotykam go przedstawia mi swoją żonę ( hajtną się wcześniej niż ja a jesteśmy z tego samego rocznika ) - a poznał ją na spotkaniach kościelnych.
  • Odpowiedz
Taki luźny temat a tak całkiem z przypadku, żona położyła się już do łóżka ale widzę że coś czyta, pytam się co , odpowiedź - Ewangelię. Czy mi to przeszkadza ? NIE :)

totalny przypadek, bo narzucił mi się temat ślubów, wiecie że nawet nigdy nie skumałem że żona pewnie dosyć często bierze taką pozycje do czytania przed spaniem. W pewnym momencie staję się to poprostu codziennością - może gdyby ludzie nauczyli
  • Odpowiedz
@cin123654: i w sumie oboje są szczęśliwi bo mają ten sam zdecydowany światopogląd i nie ma na tym polu zgrzytów, a fanatyczny katolik i wierząca niepraktykująca nie mają szans na przetrwanie, bo s--s przed ślubem kościelnym nie, mieszkanie razem nie, a po ślubie kościelnym też antykoncepcja nie (no może kalendarzyk), wymyślne techniki seksualne też nie, no i wychowanie dzieci, bo fanatyk nie zdzierży jak jego dzieci nie będą wychowywane na
  • Odpowiedz
@galicjanin: Takich totalnych fanatyków religijnych u katolików nie jest zbyt dużo - z racji otwartości świata to się bardzo wypłaszczyło. Wracając do tematu bohatera ślubów - nie znamy go, nie wiemy jak bardzo może liczyć na ustępstwa - więc nie ma co wydawać wyroku, ale moim zdaniem spór religijny nie powinien być czymś poważnym o ile człowiek potrafi iść na ustępstwa.
  • Odpowiedz
@cin123654: no nie wiem, gość od razu mówi zdecydowanie, że wspólne zamieszkanie nie wchodzi w grę, prawdopodobnie stoi za tym religia, problem w tym, że Kościół naucza swoich wiernych, że w sprawach wiary katolik nie może iść na żadne kompromisy, ba to partner innowierca/niewierzący ma się dostosować - nie utrudniać praktykowania wiary małżonkowi i zgodzić się na wychowanie dzieci w wierze katolickiej.
  • Odpowiedz
@galicjanin: jedno trzeba pamietac to program TV - nie wiemy co dokładnie jest w scenariuszu a co to życie. Z tego co wyciekło z poprzednich sezonów wynikało że część rozmow i zachowań mieli narzucone z góry.
  • Odpowiedz
@cin123654: też prawda, to może być przynajmniej w części reżyserowane, pytanie tylko czy ta sytuacja? Może i być tak, że ta sytuacja z religijnością Maćka to celowy element dramaturgii aby było ciekawiej w tej historii, a i tak w międzyczasie się dotrą w tej kwestii.
  • Odpowiedz
@galicjanin: przykład pary tej rudej nauczycielki - gryźli sie ze sobą cały program a finalnie małżenstwo. Nie sledzę czy nadal są razem ale w porgramie wygladało na totalne niedogranie. A widzowie mieli rozrywkę
  • Odpowiedz