Wpis z mikrobloga

Jestem już po adaptacji i takie małe pytanie odnośnie alkoholu. Czy jeśli sobie wypiję drinka 100ml wódki + lód to wywali mnie z ketozy ??
#keto
  • 21
  • Odpowiedz
@felixos: Alkohol ma kalorie, wiec uważaj z częstym piciem bo może przeszkadzać na redukcji. Nie jest jednak węglowodanem wiec z ketozy na pewno nie wyrzuci - uważaj na słodkie alkohole jak likiery, słodkie wino i więcej niż 2 piwka i będzie ok. Wytrawne wino, whisky, bourbon, wódka wal śmiało w ramach rozsądku. Ja mialem na początku keto ochotę na whisky z cola zero, ale teraz nie byłem w stanie wypić drinka
  • Odpowiedz
@pannakota: @luk04330: Akurat dzisiaj przyjadą do mnie paski do mierzenia glukozy i keto i zrobimy tak, jeśli (powtarzam, jeśli) już przyjdzie do tego że wypije alko to zrobię test i podzielę się wynikami xD Zrobię badanie cukru i poziom ciał keto przed piciem i godzinę po spożyciu :)) , chyba że ta 100-tka mnie tak sponiewiera że pójdę spać xDDD
  • Odpowiedz
@felixos: O, to wołaj koniecznie! 100 cię nie sponiewiera, jak miałeś przerwę od alko i nie piłeś po wejściu na keto to po prostu uważałabym na początku z ilością, bo faktycznie może cię lekko wywalić z planszy :P
  • Odpowiedz
@felixos: kac na keto to jest 10x zwykły kac. Byłem na keto i miałem pepkowe. Po dwóch godzinach odcięło mnie i usnąłem po 22 nie wiedząc kiedy. Wstałem na drugi dzień o 13 i zastanawiałem się czy jeszcze żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pannakota: @luk04330: plany potoczyły się inaczej ale się podzielę. Od wczoraj nic nie jadłem, o 18 wypiłem 100ml wódki z lodem. Po 1h zrobiłem badanie glukometrem. Cukier 70, ketony 1,4. I faktycznie, mocniej trzepie xD wcześniej mogłem wypić 200ml czystej, na to 4 piwa i było spoko. Ale teraz ? O panie... 200ml wódki by mnie teraz zabiło :) keto-ekonomia xD. Kiedyś ten eksperyment powtórzę ale to nie wcześniej jak
  • Odpowiedz