Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlaczego na rynku telefonów komórkowych istnieje problem z krótkim wsparciem producenta dla nowych akrualizacji? W sensie nie mogę zrozumieć dlaczego nie działa to jak w komputerze np. w systemie Windows. Chodzi mi o to że Windows 10 jest aktualizowany na szerokiej gamie urządzeń, działa na dyskach HDD/SSD, najnowszej I9 i na archaicznym Athlonie, producenci telefonów często korzystają z tych samych/podobnych podzespołów więc dlaczego np. nie można pobierać aktualizacji systemu np. Android 12 ze sklepu google dla każdego urzadzenia, tylko trzeba czekać aż producent telefonu przygotuje odpowiedni soft pod konkretne urządzenie? Gdzie leży haczyk?
#android #telefony #smartfon
  • 4
@Hakunamatata57: O nakładki, każdy producent instaluje swój bloatware czy inną nakładkę systemową np. OneUI na Samsungach, EMUI na Huaweiach czy MIUI na urządzeniach Xiaomi. Operatorzy często też np. mój telefon co reset instaluje 15 aplikacji Play

Ale akurat to że np. Samsungi otrzymują 2 aktualizacje i tyle to wyciąganie pieniędzy żeby co rok kupować nowy telefon.