Wpis z mikrobloga

@bedzio155: to było na Jasnej Górze, więc wszyscy Ci księża to raczej zakonnicy - paulini, więc stanowią oni jakby jedno wielkie gospodarstwo domowe XD
jak były przebitki na wiernych to nie było ich tam widać zbyt wiele i były odstępy, bo tam jest mało ławek
jedyne do czego można się kategorycznie doczepić to jest ten chór
  • Odpowiedz
@bedzio155:

8. Do dnia 9 kwietnia 2021 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:

1) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni,oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: ok, czyli rozumiem, że księża w takim zagęszczeniu nie mogą się zarazić/zarażać innych? Rozumiem, gdyby byli uczestnikami jednej wspólnoty i mieszkali w jednym domu i mszę sprawowali w swoim otoczeniu, natomiast mają kontakt z wiernymi, których ograniczenie w momencie np. przyjmowania komunii nie obowiązuje. Niech chociaż jedna osoba z tego grona zostanie zarażona i już mamy kolejne ognisko, a w kontekście szczególnie województwa śląskiego ma to znaczenie ponieważ brakuje
  • Odpowiedz
ok, czyli rozumiem, że księża w takim zagęszczeniu nie mogą się zarazić/zarażać innych?


@bedzio155: Czy ja gdzieś pisałem cokolwiek, z czego mógłbyś wyciągnąć podobne wnioski?

Zarzucałeś nieprzestrzeganie obostrzeń, to Ci wkleiłem jak wyglądają obostrzenia, bo najwyraźniej nie wiesz o czym
  • Odpowiedz
@bedzio155: to są mieszkający na Jasnej Górze paulini. Gdyby Mszę odprawiało tylko 3 księży to ryzyko zarażenia wiernych jest podobne, bo ci księża i tak żyją ze sobą i nie sądzę, żeby na posiłkach czy modlitwach we wspólnocie się jakoś zabezpieczali przed zakażeniem
  • Odpowiedz
to są mieszkający na Jasnej Górze paulini.


@pawelpablito: To jest akurat bez znaczenia w temacie rozporządzenia, a tego dotyczyły zarzuty @bedzio155. Dla rozporządzenia znaczenie ma to, że każdy z tych księży na obrazku odprawiał w tamtym momencie mszę. Nawet jeśli to bez sensu, to przepisów nie łamią. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Rozumiem, gdyby byli uczestnikami jednej wspólnoty i mieszkali w jednym domu i mszę sprawowali w swoim otoczeniu,


@bedzio155: No właśnie dokładnie na Jasnej Górze tak jest :D
  • Odpowiedz
Mi tam się podoba, że podchodzą do sprawy lekceważąco, dzięki temu za rok będzie mniej tych oszołomów.
  • Odpowiedz
Jak widać odstępy w formie 1 os na 20m2 i restrykcje zachowane.


@bedzio155: 1 osoba na m2 to ma sens ale w sklepie gdzie klienci łażą w losowe miejsca i krążą między alejkami. Jak mamy w kościele, kinie czy teatrze ławki wrzucone w jedno miejsce a reszta to pusta przestrzeń to te zalecenia to jakiś żart. Kościół za nic ma życie ludzkie, najwyżej się koronke odprawi za nieboszczka i będzie
  • Odpowiedz