Wpis z mikrobloga

@Jarek_P: masa ludzi tak robi, nawet doradcy czasem po cichu proponują takie rozwiązanie. Zarabiasz dobrze więc stać cię zarówno na ratę hipotecznego jak i ratę gotówkowego a akurat nie masz oszczędności żeby pokryć cały wkład własny. Ogarniasz oba kredyty jednocześnie tak żeby nawzajem banki nie zdążyły zauważyć że ci zdolność maleje i tyle. Gotówkowy spłacasz szybko, w międzyczasie masz też hipoteczny.
@Sprus jak się taka wannę robi, domyślam się że jest klejona z kawałków ale formowanie tego to już inna sprawa. Robisz to z "ręki" czy jest jakaś wielka frezarka która robi ten kształt
Sprawa numer dwa musisz tam wlać wodę więc powiedz mi jak to się zachowuje z wilgocią, jest zakonserwowane olejem czy lakierem a może czymś innym
@DnobezDNA klejona warstwowo, od strony łączenia frezuje na mikro wczep i wzmacniam kółkami 10mm, kąt nachylenia (zewnętrzny i wewnętrzny) ręcznie na pile taśmowej, wykończenie ręcznie żeby była idealnie gładka

Drewno jezeli jest egzotyczne to tylko żywica
Jeżeli krajowe to trochę więcej roboty. Najpierw pokost lniany podgrzewam pokost do 50-60 stopni a później opalarką na drewnie żeby mocno weszło w strukturę drewna. Jaj wyschnie na to tkanina szklana z żywicą epoksydową 2-3 warstwy.
@Issac: Ty wiesz w ogóle jak działa bik i jak wygląda proces kredytowy? Czy tylko wymyślasz z #!$%@? teorie? Przecież, żeby uzyskać kredyt hipoteczny to właśnie bik pierw musi ci wygenerować ten raport. Ale jak sie ma osrane galoty i 16lat to co ty wiesz?
@DodatnieUjemny: Masz kredyt hipoteczny w ogóle? bo #!$%@? jak ten drugi kolega.
@karol1213: @karol1213: pracowałem w sklepie obok "stolarni" bo stolarnia to ogólnie cięcie płyt na wymiar - nigdy nie widziałem, żeby tam ktoś coś z drewna robił. Cykl "produkcji mebli na wymiar" wygląda tak: przyjeżdża TIR z takimi ogromnymi płytami, które wędrują na magazyn, potem podjeżdżają samochody z całego powiatu z napisami "Stolarstwo" "meble na wymiar". Panowie z tych samochodów zostawiają wymiary płyt, a za tydzień lub dwa odbierają pocięte płyty.
@maddict: Ktoś ma ochotę np na taką kuchnię jak pic rel.
Jak z drewna osiągniesz taki kolor, imitujący beton?

(zdjęcia z neta, ale sam robiłem wiele dekorów tzw "fantazyjnych")
Klient nasz Pan. Tak ludzie chcą i tak się robi.

Również parę lat temu w modzie były połyski. (teraz też się czasem trafiają). Z żadnego drewna nie jesteś w stanie osiągnąć właściwości jakie daje płyta MDF (nie mylić z LDF). Fronty akrylowane
marcel_pijak - @maddict: Ktoś ma ochotę np na taką kuchnię jak pic rel. 
Jak z drewn...

źródło: comment_1617310532xGNl3AhrL8lcArE9seFyTq.jpg

Pobierz
@marcel_pijak jedyny argument to cena, i szybkośc wykonania. Jako plus można zaliczyc mozliwowc wyboru tandetnej okleiny tak jak w załączonym obrazku. Zastanawiam się co kieruje tymi ludźmi by tak mocno krzywidzic oczy.