Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z wykopków wie czym się różni urzędowy "Wniosek o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej" od "Zgłoszenia podjęcia pracy"?
Zaczynam pracę za tydzień (taaa wiem, pospieszyłem się) i złożyłem ten pierwszy wniosek, bo nie mam jeszcze umowy, potrzebnej do tego drugiego. Przejdzie takie coś czy będę się i tak musiał bujać z umową?

#urzadpracy #praca #pracbaza #bezrobocie #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6064c9af419888000b5d3058
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania Na logikę zawsze możesz się wyrejestrowac, nie jest konieczna do tego praca. Tracisz wtedy możliwość zarejestrowania się ponownie przez pół roku. Druga opcja podejmujesz pracę, tracisz status, ale w razie utraty pracy nie masz okresu karencji
@taktoto: otóż to nie jest prawdą. Wyrejestrowanie na własną prośbę nie powoduje Tego, że nie możemy się ponownie zarejestrować przez pół roku. Takie konsekwencje grożą osobie która chce się wyrejestrowac bez powodu , np odbywając staż lub musi rozliczyć się że skierowania do pracy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Różni się to tym że wyrejestrowanie na własny wniosek stanowi inną podstawę prawną ustawy niżeli podjęcie pracy. Typ wykreślenia z urzędu może rzutować również na prawo do zasiłku o ile takie posiadałeś.