Wpis z mikrobloga

#gielda #bitpanda #kryptowaluty Bitpanda, giełda zajmująca się dotychczas tylko krypto wprowadza handel tradycyjnymi akcjami na podobnej zasadzie jak trader212, czy revolut. Ta informacja pojawiała się już kilka razy, ale jedynie przy okazji i mam wrażenie, że jest niedoceniana. W czym rzecz? Siedzę i w krypto i na giełdzie, jednak w zasadzie muszę trzymać dwie pule, przejście krypto-gielda jest upierdliwe i wiąże się z obowiązkiem podatkowym. Żeby za krypto kupić akcje, muszę sprzedać krypto do waluty, przelać walutę na konto, potem posłać do brokera- upierdliwe, czasem kosztowne, a na pewno nierozsądne, jest pokazywanie morawieckiemu większych transferów z na i z konta. Przy ostatnich spadkach na giełdzie chętnie dokupiłbym akcji, ale jak mam robić te fikołki, to mnie odrzuca. Wg tego, co widze, od kwietnia na #bitpanda można będzie płynnie przechodzić z krypto na akcje, bez kombinowania. Cos czuje, ze to będzie moja ulubiona giełda.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obruni: Mi się podoba, że świat krypto i giełdę mam oddzielnie. Ładnie mi się wszystko liczy. Powodzenia w rozliczeniu tego xd Właśnie te wpływy na konto to twój jakiś dowód jak zarobiłeś, a jak będziesz przez naście lat obracał cash-crypto-crypto-akcje-crypto-akcje-crypto-cash i wpłacisz duży zysk na konto to cię dojadą, i będziesz im tłumaczył żeś kupił Teslę za ETH zamienione z BTC na którym zarobiłeś, ale pierwsze BTC miałeś że sprzedaży
  • Odpowiedz
@Obruni: wydaje mi się, że dla US i tak będą to 2 transakcje (krypto -> fiat, fiat -> akcje), podobnie jak jest przy wymianie barterowej. Szczególnie, że te 2 typy aktywów rozlicza się oddzielnie. Mogę się mylić.
  • Odpowiedz