Wpis z mikrobloga

24 marca 2020. Niestety rok temu nie posłuchałem tego apelu i zamiast siedzieć w domu korzystałem wtedy z wiosny, beztrosko spacerowałem sobie po mieście. Muszę teraz wszystkich pszeprosić. To przez takich jak ja mamy obecną sytuację. Wiosenna pogoda za oknem teraz niestety znowu kusi, ale nie popełniajcie mojego błędu. Zostańcie w domu. I wyślijcie znajomym zdjęca trumien:

Niech każdy z Was zadzwoni teraz do swoich bliskich, do wszystkich którzy są dla Was ważni w życiu. Nakażcie siedzieć w domu. Tak właśnie możecie uratować im życie. Jeśli nie rozumieją, podeślijcie im filmy z Hiszpanii czy Włoch. Niech zobaczą ludzi leżących na korytarzach, setki nekrologów w gazetach, stosy trumien, zasady selekcji chorych według wieku lub "kryterium społecznego", pokażcie pielęgniarkę w worku na śmieci, bo brakło im kombinezonów, pokażcie zmarłych lekarzy. Wiem, nie chcecie ich straszyć ale nie macie innego wyjścia. Albo ich teraz nastraszycie albo za miesiąc to Wy będziecie w strachu o nich.


Tu nie ma większej filozofii.

Albo siedzicie na dupach albo płaczecie po trupach.


Łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo. Tym ogniwem jest pani Krysia, która idzie do koleżanki, Twoje dziecko które bawi się na placu zabaw, być może Twoja Mama, która wyszła do sklepu, choć nie musiała.

Twoim zadaniem jest dziś wzmocnić każde ogniwo wokół siebie. Pilnować tych, na których masz wpływ. Z troski o nich.

A poza tym, już tak na logikę, im dłużej będziecie zwlekać z totalną izolacją ludzi których znacie, tym dłużej sami będziecie czekać na koniec epidemii. Tym dłużej będziecie siedzieć w domu, czekać na powrót do pracy, na spotkania z przyjaciółmi, pójście do kina. Czekać na wszystko. Dlatego, że nie przypilnowałeś ludzi dookoła siebie

Dzwoń do Mamy, Taty, dziadka, babci, wujka, ciotki, brata, siostry, przyjaciół. I każ im siedzieć w domu.


Tak możesz uratować im życie.

Tak możesz uratować również swoje życie.


Bądźcie cichymi bohaterami Waszych rodzin.

Wiem że będziecie.


PS. Prośba o udostępnienie apelu. Dziś każdy z Was jest elementem 38-

milionowego łańcucha. I każdy element musi być tak samo silny.

Ty też!

#koronawirus #zostanwdomu #wiosna
mrfavor - 24 marca 2020. Niestety rok temu nie posłuchałem tego apelu i zamiast siedz...

źródło: comment_1617195928yAnOIcaXhyM3ZF3TDsnFtZ.jpg

Pobierz
  • 6