Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z zalogowaniem się przez zdalny pulpit Windows. Wszystko skonfigurowane mam na tyle, że jestem w stanie łączyć się po LAN i z innej sieci, ale dane logowania za nic w świecie nie chcą przejść. Z tego co szukałem po necie to jest to dość popularny problem, rozwiązań podanych miliony i oczywiście żaden nie działa.
Może ktoś z Was miał podobny problem i zrobił z niego doktorat?
#windows #windows10 #zdalnieio #informatyka #komputery #pytaniedoeksperta #siecikomputerowe
  • 23
@majeranek Mi pomaga jak mam stworzone to samo konto lokalne na kompie zdalnym i tym, z którego się łączę. Coś jest nie tak z tym sprawdzaniem haseł na docelowych stacjach roboczych windows i jak kompy nie są w domenie to on upiera się, żeby autentykować po koncie lokalnym... ale z kompa źródłowego, a nie zdalnego. Zrób na próbę konto user "a" hasło "a" i tu i tu i się przez nie zaloguj.
@Koliat: Próbowałem, i z localhost\user i z .\user a także HOSTNAME\user. Dopóki tego samego konta nie było na obu kompach - nie poszło. Win 7 i Win 8 głównie to sprawdzałem. Na win 10 nie sprawdzałem, może już jest inaczej. Jak WIn 7 jest w domenie - działa normalnie.
@MrAndy: Tak, korzystam z konta MS. Co ciekawe raz udało mi się połączyć, a teraz lipa nie wiadomo dlaczego.
@msg: Błąd jaki wyskakuje to: "Próba logowania nie powiodła się". Tak jakbym po prostu złe hasło wklepał.
@msg: No mi raz poszło, potem chciałem zmienić port RDP na inny, ale coś nie pykło, zmieniłem z powrotem na domyślny i kicha.. łączy się, ale nie loguje.
@MrAndy: Tak, zmieniałem nawet hasło na bardziej skomplikowane (jedna z metod z internetów), ale dalej lipa.
@majeranek: Zmiana portów to spora zmienna, o której nie wiedzieliśmy. Restartuj wszystko, łącznie z ruterem. I sprawdzaj po 100x czy ustawienia portów są spoko. Zmieniałeś tylko 3389 ? Traktujesz TCP i UDP tak samo?
@msg: Zmieniłem domyślny 3389 (tcp) na jakiś inny, ale wtedy w ogóle nie puszczało mnie przez ruter. Poustawiałem z powrotem domyślnie, porestartowałem wszystko i łączyć łączy, ale nie loguje.
Edit: w necie na forach też widziałem przypadku, że ktoś raz się zalogował, działało, a potem przestało..
@majeranek: Skoro połączenie działa to problem jest na 99% w nazwie użytkownika a nie haśle czy porcie. Wpisz sobie w Uruchom control userpasswords2 i napisz jakich masz tam użytkowników?