Wpis z mikrobloga

Od 01.04 rusza spis powszechny. Wśród pytań znajdują się także pytania światopoglądowe - o wyznawaną wiarę. To dobry moment aby zastanowić się nad tym czy warto tam wpisywać "katolicyzm" jak uczyni zapewne większość Polek i Polaków. Jeżeli nie czujesz związku z kościołem a może jesteś już po apostazji to moim zdaniem warto wybrać opcję braku przynależności religijnej. https://chcesieliczyc.pl/
#bekazkatoli #neuropa #bekazpisu #apostazja #chcesieliczyc #spispowszechny
PDCCH - Od 01.04 rusza spis powszechny. Wśród pytań znajdują się także pytania świato...

źródło: comment_1617171123P2uNecba4XcqDsKGaYkqdb.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
mówisz że lepiej wpisać brak wiary niż kościół latającego Potwora Spaghetti?


@Goronco: No ja tak zamierzam zrobić, bo wolę być identyfikowany jednoznacznie jako "niewierzący" niz jako "inny wierzący"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
Zamiast bawienia się w obrażonego na niewiadomo nawet co byle im katolików ubyło to moglibyście wielcy wywrotowcy w ogóle nie brać udziału w spisie. Jakby im zniknęło 10% obywateli to to byłby większy sygnał.

@amperrowwer: to głupie w kuj. W miastach i tak jest problem z tym, ze duzo osob "zyje na gapę" przez co miasta poza mniejszymi podatkami maja mniejszy dostęp do subwencji centralnych czy niesprawiedliwy podział mandatów na wybory.
  • Odpowiedz
@PDCCH: skupiasz się na religii, a nie zwracasz uwagi, że to masowa podpierdółka, kto gdzie z kim i kiedy pracował za granicą, czym pali w piecu, ile w czyim mieszkaniu mieszka. Tych odpowiedzi nie można pominąć, a w takeij formie jak pytaja jest to niebezpieczne w rękach pisiorów. Jedyną droga jest olanie spisu
  • Odpowiedz
@katius: Niestety to własnie religia zmontowana razem z pissem ostatnimi czasy wyznacza ramy życia w Polsce. Co do innych pytań jeżeli uważasz że nie chcesz na nie odpowiadać to zawsze możesz odpowiedzieć "nie pamiętam" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale jak to jest, przecież organy państwowe nie mają prawa pytać o wyznanie obywateli więc czemu tutaj pod swoimi danymi mam podawać takie drażliwe informacje? Swoją drogą co się stanie jeśli się nie wypełni formularza? Usuną mnie z ludu( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)?
  • Odpowiedz
@PDCCH: Uważajcie jeszcze na pytania o telewizory i radio ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podatek sam się nie zapłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Co prawda technicznie rzecz biorąc to ma je prawie każdy :p albo np telewizor służący do Netflixa, ale bez podłączenia do anteny - to też jest śliski temat :p

U mnie w rodzinie wszyscy już są poinstruowani, że nie mają telewizora,
  • Odpowiedz
@PDCCH: Przy okazji tego spisu naszła mnie taka myśl: Gdyby w Kościele zostali tylko ci którzy naprawdę wierzą byłoby to bardzo korzystne dla samego Kościoła, z tym że mam tu na myśli wspólnotę wiernych a nie naczelnych katabasów zbierających frukty dominacji Kościoła w państwie i służalczości polityków wobec niego. Taka wspólnota złożona z osób prawdziwie wierzących a nie biorących ślub kościelny "żeby babci nie było przykro" byłaby tą "żywą i prawdziwą
  • Odpowiedz
albo np telewizor służący do Netflixa, ale bez podłączenia do anteny - to też jest śliski temat :p


@lone_sloane: Prawda. Inny śliski temat to radio w samochodzie.
  • Odpowiedz