Wpis z mikrobloga

Często odpalam sobie twitch.tv i oglądam zagraniczne streamy z interesujących mnie gier, może to byc dobry sposób na naukę języka obcego? czy raczej nie bardzo i potrzeba napisów? można powiedzieć że 1/3 nie rozumiem. #angielski #naukajezykow #naukaangielskiego
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andropov: Jako samodzielny sposób na naukę pewnie średnio, ale jako dodatek jasne że tak. Imo jednak potrzeba jakichś podstaw gramatycznych, ale na pewno każdy kontakt z językiem pomaga i zwiększa zasób słownictwa. Szczególnie że większość rozumiesz, to część wyłapiesz z kontekstu, co nie wiesz to zawsze możesz sprawdzić. Takie obracanie się z językiem jest dobre, oglądanie seriali po angielsku z napisami, granie w gry, ustawienie menu w telefonie na angielski,
  • Odpowiedz
@Andropov: Mój angielski jest taki sobie, powiedzmy b1. Często się zdarza że włączam jakiś film na yt albo na twichu i dopiero po chwili ogarniam że jest po angielsku, więc jako dodatek do nauki spoko. Pomaga się osłuchać z językiem. Angielskie napisy bardzo pomagają ale moim zdaniem przy łatwiejszym rzeczach lepiej oglądać bez napisów. Czytanie na głoś też jest dobrym dodatkiem do nauki. Tylko po sobie widzę że to jest
  • Odpowiedz
@Andropov:
Istnieje leniwy pomysł, że jeśli w jakiś sposób biernie siedzisz i obserwujesz ludzi używających języka, w jakiś sposób da ci to możliwość elastycznego tworzenia języka w taki sam sposób, w jaki widzisz innych używających go. Ludzie chcą w to wierzyć, ponieważ chcą móc oglądać telewizję lub grać w gry na telefon komórkowy, takie jak Duolinguo i w jakiś sposób zdobyć kompetencje językowe.
To się jednak nie wydarzy. Nauka języka
  • Odpowiedz
@narzyzz: Dlaczego leniwy pomysł ?:) nie kazdy ma możliwość rozmowy z z ludźmi z zagranicy, rozmowa z nativem przez 60 minut kosztuje średnio 40-100 złotych, nie każdego na to stać. A jakoś tego języka trzeba się uczyć.
  • Odpowiedz
@Andropov: ciężko mi powiedzieć, bo raczej nie uczyłem się języka na własną rękę, ani nie korzystałem z takich filmów. Mniej lub bardziej intensywnie przewija mi się od wczesnej podstawówki, a #studbaza here. Poza tym to tak jak mówię, na codzien z niego korzystam, więc siłą rzeczy sie to utrwala i poprawia z czasem.
@narzyzz: ale przecież tak jest XD jasne że od samego oglądania twitcha nie
  • Odpowiedz
@Andropov: Jak dla mnie za nudne i sądzę że po czasie człowiek przestaje się skupiać i jednym uchem wlatuje a drugim wylatuje((tym bardziej sytuacji gdy nie patrząc napisy wszystko się rozumie) W tych klimatach https://www.youtube.com/watch?v=a339H_aqXx0. Nie umiem powiedzieć czy oglądanie takich filmów ma sens bo mnie takie Extra szybko zaczęło nudzić i wolę sobie odpalić coś na temat D&D czy mitologii. Sądzę że takie filmiki mają być dodatkiem do nauki
  • Odpowiedz
@Andropov: Istnieje masa serwerów na discordzie na których ludzie rozmawiają ze sobą żeby podszkolić się z języka, jeśli się nie wstydzisz , to nie widzę lepszej opcji.
  • Odpowiedz
@narzyzz: @SpaceMonkey: @krolik1337: Panowie mam jeszcze jedno pytanie, czy według was (bo zdania są podzielone) nauka dwóch języków jednocześnie jest do ogarnięcia? mam na myśli Angielski + Niemiecki, mam godzine czasu dziennie na każdy z nich, czyli 2h. Angielski znam na poziomie +/- B1 jak się uczę to wiadomo nie jeden po drugim, ale jeden rano a drugi wieczorem ,albo z kilkugodzinną przerwą
  • Odpowiedz
@Andropov: Zacznij od jednego języka, nawet pół godziny będzie dobrze (jeśli nie mówimy o twitchu), jak będziesz się uczyć tak codziennie przez tydzień/miesiąc i dłużej, to będzie sukces
  • Odpowiedz
@Andropov: Moim zdaniem lepiej się skupić na angielskim, ogarnąć mocne b2 czy nawet c1 a potem to nawet można się uczyć suahili. Czy jest do ogarnięcia? Pewnie ale wszystko zależy od osoby, ile ma czasu i po co chce się uczy dwóch języków. Nie jestem żadnym ekspertem i bardziej patrzę na to z mojej perspektywy. Nawet jakby czysto teoretycznie emigrowałbym do Niemiec do pracy dajmy na to za pół roku
  • Odpowiedz