Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirabelek i Mirków, u których ostatnio wykryto #koronawirus. Macie podejrzenia gdzie mogliście się zarazić? Jak podchodziliście do tematu obostrzeń? Nosiliście maseczki/dezynfekowaliście dłonie? Po jakim czasie od możliwego zarażenia pojawiły się u was pierwsze objawy?
  • 13
@camerondiaz: podejrzewam, że dziecko z przedszkola przyniosło. Maseczkę nosiłem tylko w Kościele, w sklepie i w zamkniętych pomieszczeniach oprócz biura gdzie pracuję. Dezynfekcja od roku rąk. Pilnowanie higieny. Poszło najsłabszym punktem dziecko w przedszkolu. Prawdopodobnie. Pierwsze objawy u mnie równo 7 dni od pierwszych objawów dziecka.
@camerondiaz: Żona przyniosła z pracy koronę - pomimo tego że częściowo pracowali zdalnie, z podziałem na grupy, to i tak teraz 4/5 jej biura ma wirusa. Jestem zdania, że właśnie w pracy i od domowników najłatwiej jest coś złapać, reszta zakażeń to jakiś ułamek. Maseczka i dezynfekcja były ale w zamkniętym pomieszczeniu to i tak generalnie nic nie da na dłuższą metę. A objawy to ok. 3-4 dni o zakażenia.
Nam się na szczęście udało. Syn był na kwarantannie bo panie w przedszkolu się pochorowały prawie wszystkie w tym u syna w grupie
@Mr_Frodo: W lutym jedna z Pan z przedszkola była chora i dzieci poszły na kwarantannę. Nikt nie zachorował. Teraz w marcu gdy mój syn zachorował w jego grupie było tylko 8 dzieci. Mniej niż 30%. Prawdopodobnie nikt nie zgłosił do sanepidu, bo tylko dziecko zaczęło chorować.
Z tego co rozmawiałem z lekarzami to niestety, ale obecnie dużo dzieci choruje i od nich się zaczyna. Wariant brytyjski bardziej działa na dzieci niż
@camerondiaz: Ja sie zarazilem niedawno i nie mam pojecia, od kogo. Mozliwe, ze od brata, który mial pierwsze objawy w niedziele, a ja rozmawialem z nim przez chwile w piatek w normalnej relacji. Objawow dostalem w poniedziałek, w srode pozytywny wynik. Zachowywalem sie normalnie, maske nosilem w zamkniętych przestrzeniach, a do mycia rak nie potrzebowalem nigdy epidemii. Co ciekawe, ani żona ani dzieci nie zachorowali, a wszyscy bylismy testowani. No i
@filip-zaluski: tak, tylko nie wafla a przyjęcie Komunii Św. I nie tylko to wszystko to co napisałeś ale jeszcze parę innych rzeczy robię i przestrzegam. I nine tylko Życie Wieczne po śmierci, ale wiele Łask i Błogosławieństw tu na ziemi.