Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: u mnie w pracy wszyscy zrezygnowali, ja zawsze robię na odwrót wiec zostałem. Okazało się to nawet i mądre bo już jest kilka tysi na wkład do kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
u mnie w pracy wszyscy zrezygnowali, ja zawsze robię na odwrót wiec zostałem. Okazało się to nawet i mądre bo już jest kilka tysi na wkład do kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CzarnyOwiec: Skąd CI te kilka tys wyszło?
  • Odpowiedz
@Bialy_zeszycik: i wlasnie o to chodzi... w wielu krajach gdzie zaufanie do rzadu jest zdecydowanie wyższe, ludzie godzą się nawet na sporą inwigilację bo jest wszystko klarownie przedstawione. Tu wał za wałem.
  • Odpowiedz
@Bialy_zeszycik: @widmo82: ale czego tutaj się bać? Możecie przecież środki wypłacić w każdej chwili z potrąceniem:

30% środków pochodzących z wpłat pracodawcy oraz 19% podatek od zysków kapitałowych wypracowanych przez pozostałą część środków, pochodzącą z wpłat pracodawcy oraz wpłat pracownika.

https://www.mojeppk.pl/aktualnosci/Wczesniejsza-wyplata-srodkow-z-PPK---to-oczywiscie-mozliwe-.html

Zanim wejdzie jakakolwiek ustawa w sprawie zabrania środków to mamy cały proces legislacyjny, który też swoje trwa.
  • Odpowiedz
@widmo82: Tez się wypisałem. Idea jest słuszna, a i warunki atrakcyjne, ale absolutnie nie wierze, że w perspektywie 5-10 lat te pieniądze nie zostaną utopione w ZUSie, wiec wole sam zarządzać tymi pieniędzmi i nie musieć martwić się, że mnie państwo spróbuje wydymać, a gdy będę chciał z tego się wypisać to jeszcze mi dowali podatek.
  • Odpowiedz
@widmo82: mnie korpo ustawiło z PPE, ale to z grubsza to samo, zostałem i zostałbym w PPK, ale nie licząc na emeryturę a mając dodatkowe drobniaki na awaryjną sytuację, bo nawet przy podatkach i opłatach jest się na lekkim plusie wypłacając je w dowolnym momencie.
  • Odpowiedz