Wpis z mikrobloga

skoro ludzkość nie musi już zabijać dla zdobycia pożywienia, to czym różni się to od zabijania dla przyjemności?


@skitarii: ALe ludzkosc doskonale sobie poradzi bez samochodow, 300m^2 domow itp.

Zawsze kisne z bambinistow. Przyroda tak dziala ze jedni jedza innych.
Wbrew wszystkim "vegeswirom" nie zastapisz skladnikow z miesa lisciami (tym bardziej na etapie dziecka-jak czytam o vegeswirach ktorzy dziecku podaja tylko warzywka to mnie krew zalewa. Rozwiniety organizm pociagnie na lisciach
Ubicie jednego dzika przez mysliwego (ktory go oprawi a potem zje) nie jest niczym niedobrym. Ubicie setek lisow przez mysliwych "po to zeby ubijac" to chore zwyrolstwo.


@gorzki99: mielienie kurczaków żywcem w ramach hodowli przemysłowej to znaczenie gorsze zwyrolstwo.

Po to wlasnie od zarania dziejow ludzie hodowali zwierzki - zeby je jesc. Ubicie hodowlanej kury czy swini na wsi to nie to samo co pojechanie sobie na safari i ubicie nosorozca/slonia
@skitarii: Spoko ze pytasz.

Hodowle przemyslowe. Myslisz ze rzeznicy ubijajacy tam setki zwierzat z przyjemnoscia to robia? (no ok maja za to placone wiec moze i z przyjemnoscia przychodza do roboty)

Ale raczej nie maja takiej przyjemnosci ze psiak im "nagania zwierzyne" i sobie strzelaja i albo trafia albo "mniej trafia"
W takiej rzezni to raczej zazwyczaj "bardziej trafiaja" (pomijam ubijanie hallal bo to juz zwyrodnienie lvl master)

Hodowle przemyslowe sluza
Hodowle przemyslowe sluza pozyskaniu zarcia na duza skale. Zabawy mysliwych ubijaniu na duza skale - drobna roznica


@gorzki99: chodzi o kasę. Przemysłowa hodowla zapewnia większy zwrot zysków z inwestycji.

Tyle, że są przy tym znacznie mniej moralne, bo zwierzęta są tam całkowicie oderwane od swojej natury i są okaleczane, żeby produkcja szła sprawniej, a do tego są dużo bardziej szkodliwe dla środowiska.
schabowy nie jest ze zwierzatka w lesie ale ze zwierzatka z hodowli. Po to sie ma hodowle zeby zrobic ze zwierzatka schabowego. Dosc nieskomplikowane. Natomiast nie po to w lesie biegaja zwierzatka zeby je ubijac nawet ich nie jedzac. Ubijac bo "to fajne"


@gorzki99: mięso też jesz, "bo to fajne". Mógłbyś przeżyć na diecie wegetariańskiej spokojnie.
chodzi o kasę. Przemysłowa hodowla zapewnia większy zwrot zysków z inwestycji.


@skitarii: o co w takim razie chodzi w ubijaniu lisow "for fun"?
No wlasnie "for fun"

Mógłbyś przeżyć na diecie wegetariańskiej spokojnie.


Ja moze i tak. Stary juz jestem i organizm sie nie "rozwija" tylko dziala.
Serio jak bedziesz mial dzieci (moze masz) to bedziesz je karmil tylko "zielenina". Zadnego miesa nie dostarczysz?

Ludzie ewoulowali juz jakis czas. Mieso bylo
@skitarii: jako przedstawiciel gatunku ludzkiego zawsze stawiam życie i dobro człowieka ponad zwierzęce. Dlatego też przygotowuję potrawy z mięsa, niezależnie od okoliczności w których zostały zabite - wraz z bliskimi uwielbiamy grillowane/pieczone/smażone mięsiwo. Nie widzę potrzeby zmiany upodobań, żyjemy na planecie gdzie od milionów lat silniejsi zabijają/zjadają słabszych. Osiągnięcia ludzkości pozwalają mi na to i nikt mi tego nie zabroni, ani nie zmusi mnie do zmiany upodobań.
@skitarii @gorzki99: tak z mojego skromnego doświadczenia co do psychopatów zabijających zwierzęta to wśród myśliwych to może z jeden się znajdzie w danym kole, który by do wszystkiego strzelał(ale i tak jest ograniczony limitami i sezonami polowań), a cała reszta wbrew pozorom to lubi to wszystko co dookoła - natura, dokarmianie zwierząt jeżdżenie/chodzenie po lesie, unikanie żony ( ͡° ͜ʖ ͡°), a strzelanie do zwierząt to tylko