Wpis z mikrobloga

@DunningKruger: też byłem u nas w zakładzie gdzie to było przestrzegane i tez tak łaziłem na inwentaryzacji - brama dla widlaków, drzwi dla ludzi. U nas w środku jeszcze były wymalowanie ściezki gdzie ludzie moga się znajdować

jak ktoś poważnie bhp w firmie traktuje to tak jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@theodolit: bo chodzi o nawyk, to jak ci maszyniści w japonskim metrze.

A ktoś się z tego śmiejący nigdy nie pracował w elektrowni. Ja miałem to szczęście za nastolatka kończyć energetykę jako średnia szkołę
  • Odpowiedz
@DunningKruger: ja to rozumiem, tzn cel tego. Rozumiem też że śmiesznie wygląda to że przy otwartej bramie patrząc od środka musiałem zamiast dać krok przejść 10m żeby wyjść drzwiami.

Ale to jest te parę śmiesznych przykładów, które jak wspomniałeś przez nawyki ratują życie i zdrowie
  • Odpowiedz
@theodolit: U mnie to tak jest z taką suwnicą. Nawet jeśli suwnica nic nie przenosi to i tak jak słyszysz dzwonek i jak się rusza, to zmysły full alert i złazisz z drogi.

Pamiętam takiego jednego #!$%@?, co do gościa który był zajęty wierceniem debil głupi podchodzi do niego od tyłu i się z nim ostentacyjnie wita. Ja mu mówię "gościu, NIGDY nie podchodź do gościa od tyłu kiedy on pracuje
  • Odpowiedz
@monarchista: bo to trochę szerszy kontekst, to jest skrajny przykład tego, że masz ścieżki dla ludzi i pojazdów, dokładnie dla tego powodu nie chodzisz wzdłuż ulicy, a jak już to ostrożnie. W zakąłdzie masz drogi np dla wózków widłowych, przejście etc nabierasz nawyków i masz szanse że nie rozjedzie cie paleciak, dodatkowo nie zakłócasz pracy...

przykład na filmiku jest dość skrajny, ale przyczyny tego są takie nie inne
  • Odpowiedz