Wpis z mikrobloga

  • 0
@huntforfur: Spodziewam się ze nie będzie to cena zwykłego „klocka” ale zależy mi na czymś ciekawszym niż kolejny dom z katalogu. Co do filaru to nie wiem jeszcze czy się da węższy. Może się uda mniej masywny zrobić. Ale to do konsultacji z architektem bo jednak spory ciężar będzie wisiał na tym słupie.
  • Odpowiedz
@J_Dilla: paskudny dach i brzydkie, za duże filary. Coś podobnego (tylko z płaskim dachem) stoi w sąsiedniej wiosce. Wiadomo, że wygląd to kwestia gustu, ale mi osobiście takie domy się nie podobają. Druga sprawa, że wygląda on dosyć komicznie w otoczeniu domów o tradycyjnej bryle.
  • Odpowiedz
  • 0
@inko-gnito: Nie wiemjeszcze czy w taka blachę uderzać, może obiję innym materiałem. Ale mi się taki kontrast podoba. Bardziej sie martwię białym tynkiem lub czym go ewentualnie zastąpić zeby po dwóch latach nie był już czarny
  • Odpowiedz
@J_Dilla: jest gituwa nie oglądaj się na zdanie innych tylko zrób tak jak uważasz i tak jak Ci się podoba.
Inni by chcieli jakieś antyczne kolumny przy wejściu, dach kopertowy czy zwykłą dachówkę bułę na dachu i inne "standardy" XD Ziomeczku, budujesz dla siebie, nie dla kogoś.

Ja buduję właśnie coś podobnego i niestety musiałem z blachy zrezygnować z uwagi na zapiski mpzp. Gdyby nie to, była by blacha lub
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: No jasne ze mam świadomość ze buduje dla siebie ;) i omijam typowe projekty z dwudziestoma lukarnami, kolumnami i zbędnymi balkonami :D oczywiście się tez zastanawiam jak taki dom będzie wyglądał na tle innych chałup w okolicy. Sąsiadów jest póki co kilku tylko i maja raczej klasyczne bryły ale z drugiej strony kształt domu z tego wpisu chyba nie jest aż tak ekstrawagancki żeby się mocno wyróżniał i wyglądał
  • Odpowiedz
@J_Dilla:
ja miałem wymóg dachówki ceramicznej bo buduję się w strefie ochrony konserwatorskiej. W planie mpzp dla mojej działki przewidziano wyłącznie dachówkę ceramiczną w płaskiej formie np. karpiówkę, którą notabene bardzo lubię ale finalnie zdecydowałem się na dachówkę brass smaragd

Na elewacji mam zamiar mieć ciemną płytkę klinkierową i wstawki z jasnego drewna (jak u ciebie), do tego w formie dostawki do budynku będę miał drewnianą konstrukcję z palonego japońskiego
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: Ja nie jestem fanem tych elementów drewnianych w elewacji. Bliżej mi do jakiejś cegły itp. ale zobaczę jak przyjdzie temat zajmowania się ścianami zewnętrznymi.
  • Odpowiedz