Wpis z mikrobloga

@Rafalski45: gdyby zmieniały się na zwykłe, to wtedy w zależności od pory roku samochód miałby inne statsy/klasę. Pod względem punktów zimowe = terenowe. Zauważ, że jak wejdziesz teraz do warsztatu to nawet nie kupisz terenowych, są do wyboru tylko zimówki.
@jandiabeldrugi: teraz mam zimowe i nie mam wyboru tak jak piszesz bo mam zakupione. Piszę to na przykładzie ferki xxevo. Jak zmieni się pora roku to z automatu mam letnie, nic nie zmieniam. Sprawdź przy zmianie sezonu. Ja to sprawdzałem, bo już był tu kiedyś taki wątek z tym zapytaniem. Jak nie miałem zakupionych zimówek to był tylko na zwykłych oponach
@Rafalski45: ale które letnie? Bo te standardowe dają po ok. 30 mniej performance index od terenowych/zimowych, a nigdy nie zauweażyłem aby wraz ze zmianą pory roku zmienił się PI albo klasa któregoś auta. Sprawdzę, bo mam teraz zimowe w Koenigseggu na jakie mi zmieni na wiosnę ale na 99% to będą terenowe.
@Rafalski45: dziwne, ale to może dlatego że dawałem zimowe tylko do rajdówek/terenówek, gdzie i tak nie miałem lepszych opon. Performance index się nie zmienia po zmianie opon? Bo jak patrzyłem w warsztacie to powinien się zmienić przy zmianie opon.
@jandiabeldrugi: odpalę gierkę i prześledzę trochę auta. Z tego co kojarzę, to terenówki często już się kupuje z zimówkami i tam nie ma opcji niczego innego, latem są jako terenowe.Ferka i tak pozostaje na x999 czy na zimówkach, czy na zwykłych. Tu by trzeba parametry z wykresów porównać
@jandiabeldrugi: dobra. Działa to jakoś dziwnie. Ferka ma te zimówki i teraz zimą nie ma innej możliwości. Teraz kupiłem do Abartha, bo nie miałem i jest możliwość ściągnięcia/założenia no i oczywiście trochę tun poszedł w dół. Nie wiem od czego to zależy, czy musi teraz przelecieć następny sezon, czy jak. W każdym razie zobaczę w następnej zimie jaka będzie opcja z tym Abarthem
@Rafalski45: w Koenigseggu niestety z zimówkami i zwykłymi i tak jest 999 ale mam np. Jeepa Renegade zrobionego na 599 z zimówkami. Jak je zdejmę i założę seryjne indeks leci w dół o kilkadziesiąt punktów ale jak przyjdzie wiosna to nie zmieni ich z automatu na seryjne - po prostu zimowe stają się terenowymi. Mam dwie teorie jak działa zmiana opon po zimie:
- albo zmienia automatycznie zimowe na drogowe tylko
@jandiabeldrugi: też to przetestuję, bo faktycznie temat trudny. Teraz patrzałem na yotube na tun do ferki, na którym się wzorowałem robiąc swoją i był do wyboru tylko seryjny komplet i zimowy, a wydaje mi się, że latem był większy wybór opon do niej. Albo gość robił tun zimą, albo faktycznie tak jest jak piszesz i ferka np ma tylko te dwa komplety do wyboru