Wpis z mikrobloga

@Feler_Lumpex: To jest specjalista wszechwiedzący. On nie dopuszcza do siebie, że może być jakiś pośredni poziom wiedzy. Albo nic nie wiesz i bierzesz specjalistę jak on, albo wiesz wszystko doskonale jak on i morda w kubeł.
  • Odpowiedz
@Feler_Lumpex: najzabawniejsze jest to że człowiek który nie ma pojęcia co robi, weźmie przedłużacz z biedry 2x1.5 mm, zakopie go do ziemi na 10cm nawet nie wpadnie no to żeby się spytać na elektrodzie czy to co robi jest mądre. A gość który rozumie jak działają zabezpieczenia, rozróżnia rodzaje przewodów i wie co to klasa ochrony IP dostanie zjebe że jest debilem i ma tego nie ruszać :D :D
  • Odpowiedz
@Feler_Lumpex: Meanwhile Jak zapytałem na wykopie czy ognisko na działce to przypał teraz czy nie to na 7 odpowiedzi 6 była w stylu

wy macie więcej niż 15 lat? Albo

Powiedz że trollujesz

xD w każdym community się znajdą specjaliści co na zwykłe pytanie plują jadem
  • Odpowiedz
@Feler_Lumpex: Dodam że bardzo często na ise/elektrodzie/muratorze (ale na tym trzecim najrzadziej) w takich dyskusjach zdarza się też że pytający MA uprawnienia.

Dyskusja zmierza wtedy w innym kierunku - "Po pierwsze nie uprawnienia, tylko świadectwo kwalifikacyjne SEP" i "takie teraz dają każdemu z ulicy i są nic nie warte". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co jest poniekąd prawdą, bo sam dostałem uprawnienia po dwudniowym kursie - trzeba jednak
  • Odpowiedz
@Feler_Lumpex: A ja dobrze wspominam. Znalazłem gościa który wymieniał czujniki w jednym układzie i śmiał się innym w ryj że wymieniają całe układy. Byłem przejazdem w Krakowie 300km ode mnie i przegadałem z nim dobre pół godziny, sprzedał mi czujniki po dobrej cenie i naprawiłem, przy okazji dowiedziałem się kilku kwestii. Mój były teść lata temu udzielał się na elektrodzie ale uciekł stamtąd przez takich ludzi, oraz takich którzy nie wiedzieli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Feler_Lumpex: siedzę na paru elektrycznych grupach na FB i takich Januszy jest pełno. Do wszystkiego "wezwij fachowca" bo ich dupa boli, że ktoś może to zrobić sobie sam zamiast dać zarobić Januszowi
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
@Feler_Lumpex: znam 3 zawodowych elektryków.. Każdy jest #!$%@?. Jak kupiłem Przedłużacz na szpuli taki zwijany 30 metrów to myślałem że mnie #!$%@? jeden ze nie zapytałem go i radę bo na grupie jest często to poruszany temat i dużo osób kupuje niebezpieczne gówno. Dobrze że akurat mi się udało i kupiłem jakiś dobry z bezpiecznikiem przeciwprzeciazeniowym bo bym po ryju dostał xD
  • Odpowiedz