Wpis z mikrobloga

@Feler_Lumpex: najzabawniejsze jest to że człowiek który nie ma pojęcia co robi, weźmie przedłużacz z biedry 2x1.5 mm, zakopie go do ziemi na 10cm nawet nie wpadnie no to żeby się spytać na elektrodzie czy to co robi jest mądre. A gość który rozumie jak działają zabezpieczenia, rozróżnia rodzaje przewodów i wie co to klasa ochrony IP dostanie zjebe że jest debilem i ma tego nie ruszać :D :D
@Feler_Lumpex: Dodam że bardzo często na ise/elektrodzie/muratorze (ale na tym trzecim najrzadziej) w takich dyskusjach zdarza się też że pytający MA uprawnienia.

Dyskusja zmierza wtedy w innym kierunku - "Po pierwsze nie uprawnienia, tylko świadectwo kwalifikacyjne SEP" i "takie teraz dają każdemu z ulicy i są nic nie warte". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co jest poniekąd prawdą, bo sam dostałem uprawnienia po dwudniowym kursie - trzeba jednak
@Feler_Lumpex: A ja dobrze wspominam. Znalazłem gościa który wymieniał czujniki w jednym układzie i śmiał się innym w ryj że wymieniają całe układy. Byłem przejazdem w Krakowie 300km ode mnie i przegadałem z nim dobre pół godziny, sprzedał mi czujniki po dobrej cenie i naprawiłem, przy okazji dowiedziałem się kilku kwestii. Mój były teść lata temu udzielał się na elektrodzie ale uciekł stamtąd przez takich ludzi, oraz takich którzy nie wiedzieli
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
@Feler_Lumpex: znam 3 zawodowych elektryków.. Każdy jest #!$%@?. Jak kupiłem Przedłużacz na szpuli taki zwijany 30 metrów to myślałem że mnie #!$%@? jeden ze nie zapytałem go i radę bo na grupie jest często to poruszany temat i dużo osób kupuje niebezpieczne gówno. Dobrze że akurat mi się udało i kupiłem jakiś dobry z bezpiecznikiem przeciwprzeciazeniowym bo bym po ryju dostał xD