Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#lem #stanislawlem #sf #sciencefiction

Sluchałem "Fiasko", czy ktoś mi może pomóc zrozumieć czym wg was byli Kwintanie? Słuchałem końcówki 2 razy, za tępy jestem albo nie umiem tego zrozumieć jeżeli nie widzę tekstu. Gość rozciął strukturę tych kopców/kurchanów wyrastających na planecie, przekopał się kawałek.

Dotarł do letnich temperaturowo "przewodów".

Rozciął coś tam dalej i ujawniła się struktura jak w rozciętym chlebie. Po tym opisie "zrozumiał że zobaczył kwintan".

Ok jestem w stanie sobie cos wyobrazic ale czym były wczesniej opisywane stosy wapiennych struktur , cmentarzyskiem czego? Panie Lem wstawaj i mi tłumacz bo nie kumam xD
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hard1: ok dzięki, jakoś to sobie muszę poukładać. Jak już mam Twoja uwagę to poleć coś następnego pls , może być Lem, nie musi, dukaja w tych komentarzach polecają, nie czytałem
@Tatankajotanka: Szczerze, to też nigdy Dukaja nie czytałem. Jakoś mnie nie ciągnie.
Z Lema to oczywiście polecam "Niezwyciężonego" i "Solaris", a z innych autorów to mocno zależy od tego, jakie tematy lubisz.
Ja ostatnio przeczytałem trylogię Bobiverse i uważam, że była to naprawdę świetna seria.