Wpis z mikrobloga

Dzień dobry.
Świeżak na tagu #lego. Oczywiście z pytaniami, bo jak by inaczej xD
Bachory mi dorosły i okazało się, że trzeba coś im przeorganizować pokój. Problem w tym, że mają trochę rzeczy których wcześniej trzeba się pozbyć: książki, osprzęt harcerski i oczywiście #lego.
Klocków jest trochę i poradziłem, by je sprzedali. Posegregowali więc je na rodzaje/kształty i kompletują zestawy.
Nie linczujcie mnie, bo wiem, że to co napiszę może psychofanów przyprawić o mdłości - sam mam tak w innych kwestiach ;)
Pudełek brak, instrukcji jest połowa (dosłownie - jak w zestawie były dwie, to jest przeważnie jedna xD), oczywiście brakuje klocków.
Jak myślicie - lepiej sprzedawać niekompletne zestawy - bez brakujących klocków, czy lepiej uzupełnić braki przed sprzedażą?
Gdzie najlepiej szukać pojedynczych brakujących elementów - pewnie znacie jakieś darkweby z takimi rzeczami, żeby od jednego sprzedawcy kupić dużo elementów z różnych zestawów.
Sprzedawać będą raczej na allegro. Zasugerowałem, żeby zważyli zestawy i jako ceną wywoławczą ustawili cenę klocków jaką mogą uzyskać ze sprzedaży na kilogramy. Kompletnie się na tym nie znam, nie wiem jakie zasady panują w tym temacie w Waszej bańce stąd prośba o jakieś rady. Bo chciałbym pozbyć się tego jakoś sprytnie, ale żeby też nie oddawać tego za darmo, tylko uzyskać jakąś uczciwą cenę, żeby mieli hajsy nanowego kompa.
Bo jak tak patrzę np. na samolot 42025 który waży 1,2 kg, to licząc po cenie mixa 25 za 200g, to wychodzi jakieś 150 zł, natomiast na olx widzę, że ludzie wystawiają min. za 350.
Może macie jakieś lepsze pomysły na szybkie i skuteczne upłynnienie klocków?
  • 6
@kry-kry: pojedyncze klocki kupisz na bricklinku albo na allegro po prostu najszybciej i najprościej ,na pewno kompletne zestawy sprzedasz lepiej niż niekompletne (chyba że brakuje jakichś nieistotnych drobnostek, a nie połowy zestawu). Instrukcje to nie problem, bo są na stronie LEGO elektroniczne zawsze, co do pudełek, jak ktoś zbiera to pomarudzi, ale jak ktoś kupuje używki to raczej w większości przypadków nie mają pudełek. Albo na KG sprzedaj, albo uzupełnij zestawy
@kry-kry: zastanow sie czy chcesz sprzedawać. Spytaj dzieci czy nie będą chciały kiedys dac swoim. Jeśli sie zdecydujesz to skompletuj co sie da i sprzedaj jako zestawy. Reszte na kilogramy. Mozesz próbować znaleźć droższe elementy jak minifigurki czy konkretne klocki, ale to trzeba trochę grzebnąć. Mozesz wtedy wpisać na rebrickable liste zestawów, potem wejsc w klocki jakie masz i powodować po cenie.
@kry-kry:

uzupełnienie brakujących klocków - głównie bricklink
najszybsza sprzedaż - mix na kg średnia cena 40-70zł za kg w zależności od stanu/ewentualnych setów/występowania podróbek (cobi etc.)
najlepsza kasa ale nie wiadomo kiedy sprzedasz - odbudowa zestawów i próba sprzedaży na allego/olx