Wpis z mikrobloga

A wy jak tłumaczycie koleżankom w pracy od rana dlaczego Robert Lewandowski zarabia takie pieniądze, dlaczego nikt nie ogląda Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka?

Ja: Oglądałaś mecz piłkarzy w eliminacjach do mistrzostw świata?
Koleżanka: Tak
Ja: Oglądałaś eliminacje do mistrzostw świata rzutu młotem?
Koleżanka: Nie
Ja: Bo takich nie ma. W mistrzostwach świata młociarzy bierze udział kilkunastu zawodników, a eliminacje są dzień przed finałem
Koleżanka: Ale tam mamy sukcesy...

#pilkanozna #sport #logikarozowychpaskow #pieniadze
  • 12
@promile skończcie już pierniczyć o zarobkach piłkarzy. Nie zasługują na nie, choćby nie wiem co, nie zasługują. Ten system jebnie w momencie jakiejkolwiek katastrofy, gdy będą potrzebne ludziom konkretne umiejętności, pieniądz nic nie będzie znaczył a papier z pracy magisterskiej o sobie będzie mógł najwyżej użyć jako podpałki. Już podczas covidu podnoszą się powoli głosy na ten temat. Niech tylko przyjdzie coś gorszego to zmiecie ich z planszy.
@plushy: dokładnie tak to działa, te trasy są przy wyciągach narciarskich i płacę za podwózkę na górę, czyli efektywnie płacę za jeżdżenie. Z tego co mi wiadomo to miasta nie rzucają pieniędzmi w te obiekty jak ochoczo robią to ze stadionoami użytkowanymi przez prywatne firmy. Tak nie działa wolny rynek, tak działają mafie, lobbyści i sprzedajni politycy.