Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa w domowej sieci wifi. Chciałbym dodać do drukarki 3d moduł ESP-01S z zainstalowanym serwerem ESP3D. W serwerze można dodać IP kamery z sieci lokalnej, w tym przypadku byłby to moduł ESP CAM. Jak jest w przypadku bezpieczeństwa przekierowania portów na routerze? Serwer działał by tylko w czasie gdy drukarka jest włączona, jej zasilaniem steruje też z supli. W wyniku przekierowania portów otrzymuje adres np. 99.2137.0.0adsl.netia.pl:9999 podobno są hakerzy, którzy skanują sieć w celu włamu. Da się to ugryźć i być bezpiecznym? Wiem że bezpieczniejszy będzie RPi i octoprint, ale chciałbym wykorzystać moduły, które już posiadam.
#wlan #lan #siecikomputerowe #druk3d #esp8266 #elektronikadiy
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azamat: dowolny, otwarty NAT to ryzyko. Jeśli twój router na to pozwala to można zrobić nat tylko z wybranych adresów źródłowych
  • Odpowiedz
@archon: Dzięki za odpowiedź, właśnie nie wiem jak to ugryźć. Mój router to Huawei HG8245Q2. Jak mam szukać informacji w google? Konfiguracja NAT?
  • Odpowiedz
@azamat: nie widzę takiej opcji niestety. Powiedz jeszcze raz co chcesz osiągnąć. Jak rozumiem, to chodzi o opcję zdalnego oglądania przez kam pracy druakrni. Zdalne w znaczeniu z innego 'internetu'?
  • Odpowiedz
@archon: tak z poza sieci lokalnej, poza domem z danych pakietowych np. Dwa urządzenia wemos D1 mini na którym jest serwer druku ESP3D, drugie urządzenie to ESP CAM oferuje serwer video. W serwerze druku mogę dodać zakładkę z IP tej właśnie kamery, sterować drukarką etc. W ESP3D jest możliwość ustawienia loginu i hasła do panelu admina, więc to by było w jakiś sposób zabezpieczone. Video już nie, ale kamera była by
  • Odpowiedz