Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, tegoroczny absolwent inżynier here. Obroniłem się w lutym. Szukam kogoś z PW, kto bronił inżyniera w okresie styczeń/luty tego lub kilku poprzednich lat.
Na obiegówce jest napisane, że dyplom wydadzą mi tylko jak zdam obiegówkę i oddam legitymację. Wiem jednak, że zostało wypuszczone jakieś 3 lata temu rozporządzenie, które mówi:

"Podstawa prawna § 21 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów
Legitymacja studencka zachowuje ważność nie dłużej niż do dnia ukończenia studiów, zawieszenia w prawach studenta lub skreślenia z listy studentów, zaś w przypadku absolwentów studiów pierwszego stopnia – do dnia 31 października roku ukończenia tych studiów."

Czy ktoś na PW powoływał się na te rozporządzenie i nie oddawał legitymacji i dostał dyplom bez problemów? Bo nie rozumiem, skoro prawnie jest napisane, że mam prawo z niej korzystać, to dlaczego mam ją oddać, skoro przysługuje mi jeszcze kilka miesięcy zniżek?
#studia #studbaza #pw #legitymacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605bb81001f7d2000aaf9dcf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Musi działać tak samo. Rozporządzenie to akt prawny i zostało celowo wdrożone dla osób kontynuujących studia by nie traciły zniżek na 3-5 miesięcy.

Baby nie mają nic do gadania, a jak dalej będą chciały żebyś oddał legitymację to niech ci dadzą na piśmie podstawę prawną ich żądań.