Wpis z mikrobloga

@Sewen7777: To czy ja dobrze rozumiem, że własnie te dane obrazują sytuację danej spółki i to co się dzieje z kursem? Gdy kurs jest np. 190$ i chcę sprzedać akcję, to w rzeczywistości wykładam Ask o Size = 1 o wartości 190.00$, system sprawdza czy jest chętny kupiec (który złożył zlecenie lub kliknął ,,kup" przy tej samej kwocie" i dokonuje się transakcja?
Czy jeżeli kiedyś wystawiłem TP (Take Profit) na 1000$
  • Odpowiedz
@dnasstorm: @NykipVaous: tak, ktoś chce sprzedać 10280 akcji po cenie $193, więc żeby cena podskoczyła powyżej $193, ktoś będzie musiał te akcje wykupić, chyba, że sprzedający anuluje zlecenie.
Teraz wskoczyło zlecenie sprzedaży 3000 akcji po $189.25 i inne zlecenie zakupu 4200 akcji po $185 więc czuję, że będziemy tak dryfować w tych okolicach do końca dnia.
  • Odpowiedz
@tytanowy_kalafior: Kurde, tego mi brakowało. Próbując coś zrozumieć często staram się to rozbroić na jak najmniejsze kawałki. Ale w giełdzie sporo nie rozumiem, np. nie rozumiałem tego w jaki sposób własciwie akcje są przekazywane między osobami, ale chyba tę kwestię już w takim razie czaję. Sporo mi to rozjaśniło. Dzięki za wyjaśnienie.
Tylko teraz rodzi się pytanie - czemu cena skoczy podczas squeeza? Dotychczas rozumiałem to tak, że shortujący MUSZĄ oddać
  • Odpowiedz
@NykipVaous: odczytałbym to, jako coś w rodzaju straszaka. Jakby cena sprzedającemu by podskoczyła, to na 99% algorytm zmieniłby cenę na wyższą, tylko po to aby być widocznym w koszyku, ale nie sprzedać za tanio.

Jeżeli ktoś chciałby opchnąć 10K akcji, to taką sprzedaż można podzielić na 100 zleceń po ~193. Poza tym, dopóki popyt nie kupi nie dowie się ile tak naprawdę jest ukrytych zleceń sprzedaży (i oczywiście kupna).
  • Odpowiedz
@NykipVaous: za trudne pytania ;p ale WYDAJE mi się, że:
1) jeśli robisz zlecenie rynkowe (market order) na sprzedaż akcji to realizowane jest zlecenie kupna najbliżej aktualnej ceny rynkowej - dlatego market order może sprzedać ci akcję za inną (mniejszą) cenę, gdy nikt nie będzie sprzedawać za rynkową cenę. z kolei limit order to zlecenie z konkretną ceną, za jaką chcesz sprzedać czy kupić akcję - dzięki temu masz pewność, że
  • Odpowiedz