Wpis z mikrobloga

Siema jutuberzy, dziś piszę konkretnie do ciebie #friz ale i na innych przyjdzie pora ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miłej lektury

Egoistyczny altruizm z leksykalnego punktu widzenia jest związany z "czynieniem dobra dla własnych korzyści". To pozorne wypełnianie szczytnych celów, by w efekcie uzyskać korzyść dla siebie samego.


Nigdy nie usłyszałem tego zestawienia z tobą, a jest to chyba najtrafniejsze określenie jakim można cię opisać. Pierwszy sezon ekipy był świetny. Można stawiać pod dyskusję czy moralnym jest, że w każdym odcinku rozdawałeś miliony monet mając tak młodą widownie i budując przekonanie że pieniądz nie ma wartości. Jednak pilnowaliście mocno aby ten kontent był family freindly. Nie było bluzgów, nie było alkoholu, nie było nawiązań do 420. Na żadnym z kanałów. ŻADNYM.

Problem zaczął się od sezonu 2 i trwa do dziś a wręcz się powiększa. Ewidentnym jest że poszło pozwolenie na jakiejś waszej naradzie że przebranżowijmy się na doroślejszą widownie. Bo nagle wjechały bluzgi, nagle wjechało zioło, i melanże. Wjechały "spajsi pytanka" a bywało że i jakiś wibrator Murcix się pojawił na planie. Na wszystkich kanałach. WSZYSTKICH. Zwyczajnie zostały odbanowane te tematy.

No ale gdzie tu problem. A no taki, że twoja widownia w miesiąc nie stała się dorosła.

Mówisz o autentyczności, wyższych celach, ideałach. To powiedz mi mój drogi czym różni się "dałem yezzy bezdomnemu" za który Dubiel zebrał zasłużony hejt od "dałem 10k kelnerce" Jak byś chciał jej dać tą kasę za to że zawsze była dla was miła i zawsze was obsługiwała to trzeba było dać. A nie ugrać to tak że trzeba to koniecznie nagrać i pokazać "EJ PATRZCIE NA MNIE JAKI DOBRY JESTEM" A później jeszcze po wyjściu z lokalu na zoomie podglądać co zrobi z tą kasą. Bo oczywiście nie moralnym jest żeby nagrywać kogoś z ukrycia prawda? Przecież taki Tromba wcale nie podleciał do jakiegoś dzieciaka nie zabrał mu aparatu z ręki i nie usunął materiałów. Prawda :) A no tak zapomniałem, dzieciak nie dał wam 10k wtedy nagrywanie z ukrycia jest już moralnie dobre.

Mógłbym wymienić masę przykładów twojego egoistycznego altruizmu, czy to prezent ślubny, czy dałem 30k wujasowi. Wszystko musi być nagrane i ograne.

A jak tam na Zanzibarze było? Przed "dokumentem" bodajże na kanale ekipy bądź twoim, wleciał urywek jak rozdajecie dzieciom słodycze. Dzieciom które żyją w takiej #!$%@? biedzie że byłem pewien że będą się o nie zabijać. No i nie myliłem się jak wjechał "dokument" była pokazana całość tego. Tak te dzieci się zabijały o to. Aż Patec w pewnym momencie mówił "nie, nie nie... nie nagrywaj tego...nie nie nie" Identycznie było z "pizza Olka"

I tak się zastanawiam. Przecież ty to montowałeś. Czy ego poszło tak do przodu że tego nie zauważyłeś i stwierdziłeś że to jest przecież normalne i mnie się należy oraz, że fajnym będzie pokazanie że przecież pomagamy. Czy jednak jest to wyrachowany być może nawet nie świadomy egoistyczny altruizm ?

Kurs. No kurczę temat rzeka. Scam jakich mało. Jedyne do czego mogę to porównać to chyba do cyberpunka xD Szumne zapowiedzi, czego to tam nie będzie a wyszło jak wyszło. Boli nadal, że nie zabiłeś się tym w pierś a okazji miałeś dużo. Z resztą zebo już podsumował raczej temat.

Taktyka obracania w żart niektórych rzeczy jak to z pizzą jest spoczko, aczkolwiek za pizzę przeprosiłeś chociaż nie musiałeś. Za kurs nie, chociaż powinieneś.

Zauważ, że nie napisałem nic o płycie ekipy, o ekipatonosi czy o książce. Bo tu nie ma się do czego przyczepić. Klient płaci, klient dostaje. Jakość ciuchów podobno niezła, a książka podobno dobry odbiór miała. Co do płyty to nawet jak by to był najgorszy kupsztal to nikt nie ma prawa narzekać, ot gusta.

Mówisz, że jako twórca ciąży na tobie odpowiedzialność dlatego nie wypowiadasz się na tematy jak polityka czy religia. Pełna zgoda, nie dziwi mnie to. Mówisz, że pewnie mógłbyś więcej, ale ogólnie to nie robisz #!$%@?. Hm....

Jesteś osobą publiczną na własne życzenie. Niestety to broń obusieczna. Więc proszę ja ciebie grzecznie nie #!$%@? się jak ktoś cię nagrywa z ukrycia jak sam nagrywałeś z ukrycia nie raz byle by mieć materiał. I byłeś zdziwiony że galerie handlowe nie chcą cię u siebie.

Jeszcze jedna sprawa którą mogę czytać tylko pomiędzy wierszami, ale mówiła o tym Marcysia mówił o tym Krzychu i mówił o tym DżoDżo. Czy uważasz że moralnie dobrym jest narzucenie ekipie "jedziemy do stanów odkładajcie hajs" jednocześnie gdy cała ekipa skupiona była tylko na twoim kanale ? I pożyczanie im kasy żeby na ten wyjazd mogli wyjechać?

I tu pozostawiam otwarte pytanie czy Naruciak miał rację w swoim tweecie?


P.S To w sumie do wszystkich twórców jak polecacie reflinki pokroju letyshops to mówcie że to wasz reflink. Nie ma w tym nic złego że zarabiacie na tym.

Oraz apel od widza do twórcy, rób timestapy w filmach.
________________________________

No i standardowo jak by się jakkolwiek odniósł do tego co piszę to poprosił bym was o zawołanie mnie :) A tutaj moje przemyślenia odnośnie #theunboxall KLIK

#friz #youtube #polskiyoutube #ekipa

CreativePL - Siema jutuberzy, dziś piszę konkretnie do ciebie #friz ale i na innych p...

źródło: comment_1616518179PjMG9pt30shaXpWlgpyXHO.jpg

Pobierz
  • 31
@CreativePL: Zgadzam się, lecz różnica pomiędzy napiwkiem 10k a daniem bezdomnemu yezzy jest taka że bezdomny nie wie że te buty tylko kosztują/nie sprzeda ich/nie sprzeda ich po normalnej cenie/będzie chodził w butach za taki hajs nie wiedząc że mają taką wartość po czym może je wyrzucić gdy znajdzie na śmietniku nowe, w lepszym stanie. A z resztą danie 10k napiwku też było żałosne i #!$%@?
@CreativePL: ale tak totalnie szczerze rzucilem okiem na ten tekst, i tyle argumentow mozna obalic, chociazby to z tym ,,prezent na wesele merol i prezent dla wujasa 30k oczywiscie musiales nagrac, dawal hajs wielokrotnie bez nagrywania, takze nie ma nic zlego w tym ze pare razy to nagral, a zreszta idealny cytat co do tego argumentu to ,,nie znasz zycia ktore znam znasz tylko to ktore ci pozwalam widziec”, nie wiem
@Oskaros: No pozdro, ale czekam aż je obalisz. Jeszcze raz zacytuję

Egoistyczny altruizm z leksykalnego punktu widzenia jest związany z "czynieniem dobra dla własnych korzyści". To pozorne wypełnianie szczytnych celów, by w efekcie uzyskać korzyść dla siebie samego


dawal hajs wielokrotnie bez nagrywania

To mnie zastanawia w takim razie jedno. Skąd wiesz że dawał hajs skoro nigdzie się tym nie chwalił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

nie
@CreativePL: 1. Hamują się - źle, pokazują swoje życie - źle, niektórym naprawdę nie dogodzisz
2. Porownywanie napiwku dla kelnerki do drogich butów dla bezdomnego, które są mu zbędne, a za równowartość ich mógłby kupić sobie potrzebne dla niego rzeczy - to można podsumować tylko literami "XD".
3. Robią sobie drogie prezenty bo są bogaci - szok. Ze względu na to, że są to rzeczy niecodzienne, to robią z tego kontent
@Psyhx: Nie wiem ile w tym prawdy, ale chyba Wardega mówił, że w Afryce bardzo dbają o zeby pomimo braku jakichś większych możliwości i często mają zdrowsze zęby niż Europejczycy. A jeśli tak nie jest no to faktycznie, można było nie dawać słodyczy, ale tak czy siak dawali też jakieś długopisy, zeszyty itp
@CreativePL: ego mu nie #!$%@?ło, zawsze było ogormne. Ten dokument to dobitne pokazanie, że Friz ma tak mocne liczby i widownie, że nawet dokument ukazujący go w złym świetle nie zbije tych liczb. No i się nie mylił, ma ogromnie silną pozycje na polskim youtube a wykopkom tylko dupy pękają. Podziwiam, że chciało się Tobie spisywać swoje gówno przemyślenia, które są oczywiste.