Wpis z mikrobloga

@franek022: zanim wrzucę coś więcej chciałbym postawić na edukację. Czytam sobie "A Random Walk Down Wall Street" i przy okazji wrzuciłem 1k PLN w maklerze ING i 1k euro w Degiro w amerykańskie spółki - by mieć po prostu większą motywację do nauki i zobaczyć jak to działa w praktyce. Aktualnie traktuję to 100% edukacyjnie.
Najprawdopodobniej będę po prostu w miarę regularnie kupował etfy i nudne spółki dywidendowe, gdy akurat będzie
@JavaDevMatt: rozumiem, ja to traktuje jako zrodlo do zarobku sporych pieniedzy w krotkim czasie. nie zawsze wychodzi ale suma sumarum rok do roku sporo jestem na plus. rok temu jak covid zaatakowal to byly żniwa życia. pozdrawiam
ale suma sumarum rok do roku sporo jestem na plus


@franek022: Jeśli Tobie się udaje to gratuluję - na pewno nie byłoby to na moje nerwy. Z mojego aktualnego researchu właśnie wynika, że ostatnia dekada była wyjątkowo dobra dla giełdy (nie wspominając już o tym jaką okazją był początek covidu) i długofalowe utrzymywanie takiego wyniku (30 lat i więcej) jest mało prawdopodobne. Można się przejechać na wieloletniej bessie z takim optymistycznym
@franek022: podzieliłbyś się info ile zyskałeś na zeszłorocznych żniwach? Jeśli nie chcesz podać kwot to przynajmniej zapodaj % od wlozonego hajsu jako z tego wyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°) gratuluję i pozdrawiam.
@Tosca303: Kwot pieniędzy nie pamietam musiałbym zobaczyć w historii portfela a tych transakcji było sporo. Około 140tys zł zysku, od tego trzeba odjąć podatek który muszę zaraz zapłacić. Pozdrawiam serdecznie