Wpis z mikrobloga

Mirki, budował ktoś ostatnio ogrodzenie frontowe. Ile może kosztować 25m takiego ogrodzenia? Wiem, ze to idiotyczne pytanie, bo to zalezy od materialu, widzimisie i regionu kraju. Idzie wiosna i czas zaczac o tym myslec, oswajac sie z cena przede wszystkim :) Wojewodztwa wschodnie, a ogrodzenie zapewne z jakis bloczkow betonowych np. Joniec, przesla stal lub metalowe sztachety, brama przesuwna. Ile to moze byc z metra z materialem? 500zł? 1tys? 3tys?

#budujzwykopem
  • 11
@geszue: ja montowałem 3 lata temu, murowane (Joniec) z przęsłami (na zamówienie) wyszło około 1 tysiąc za metr jak dobrze pamiętam.
Teraz pewnie drożej, ale od tego możesz zacząć :)
@geszue: tak, ale nie liczę w tym napędu bramy, domofonu itp.
Pustaki Joniec to było coś koło 3.5 tysiąca.

Przęsła miałem robione u znajomego, to nie pierwsza rzecz jaką mam robił więc wyszło taniej. Jak dobrze pamiętam przęsła z bramą (dwuskrzydłową) i furtką wyszło koło 5 tysięcy.

U mnie 18 metrów frontu było.
@geszue: dostałem ostatnio wycenę na jońca. U mnie nie licząc bramy i furtki jest 58m ogrodzenia. Same bloczki jońca 20k czyli u Ciebie trzeba liczyć ok 8-10k w zależności czy chcesz robić na pełnych bloczkach czy na płytkach GP.

Do tego fundament gość mi wycenił na 27k + robocizna za jońca 46zl/sztuka. Plus brama, przęsła, furtka - całość na gotowo 110k!!!

Dlatego ja to #!$%@? i będę robił sam :P nie
Pobierz
źródło: comment_1616435191RX3urq3zxfPIUAVaf5821x.jpg
U mnie najpierw murowane z bloczków szalunkowych plus oczywiście fundament (17k całość 700 za metr) później przęsła i brama z furtkami 14k, napęd do bramy z montażem 3, tynk na całości 4. Całość niespełna 40k za 25m
@geszue: Niestety, to jest jeden z tych kosztow o których nie masz bladego pojecia jak decydujesz się na budowę domu, a później zostajesz z ręka w nocniku... przynajmniej w moim przypadku tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)