Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś chciał samemu ogarnąć temat BikeFittingu (nigdy nie będzie to tak precyzyjne, jak wizyta u zawodowca), to pojawiła się książka oraz kurs online.
Kurs online + książka + e-book:
https://akademia.profidea.pl/s/bikefitting-krok-po-kroku.html?p=bikefitting
Książka + E-book.
https://akademia.profidea.pl/s/bikefitting-krok-po-kroku-ksiazka.html?p=bikefitting

Wziałem sobie wersje z kursem, ciekaw jestem co tam powiedzą. Mimo wszystko, do ogarnięcia szosy raczej znów pojadę do swojego bikefittera.
Po przeleceniu na szybko książki, myślę że warto. Nie jest to majątek, a znacznie zwiększy wiedze w zakresie tego, o co chodzi z bikefittingiem i jak to sobie wstępnie ogarnąć oraz Nie opierać się na mitach z internetu i screenach sprzed 10 lat.

#szosa #rower #gravel #mtb #bikefitting
uysy - Jakby ktoś chciał samemu ogarnąć temat BikeFittingu (nigdy nie będzie to tak p...

źródło: comment_1616412197nzKpiOGEctSYnu4CwTOxqn.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@oko_strusia: po przeleceniu na szybko książki, myślę że warto. Nie jest to majątek, a znacznie zwiększy wiedze w zakresie tego, o co chodzi z bikefittingiem i jak to sobie wstępnie ogarnąć.
Nie opierać się na mitach z internetu i screenach sprzed 10 lat.
  • Odpowiedz
@uysy:
Program w którym można pomierzyć wszystkie potrzebne kąty, w ruchu.
https://www.kinovea.org/
Poradnik
https://akademiatriathlonu.pl/poradnik-dopasowanie-pozycji-na-rowerze-diy/
Kąt w kolanie
https://www.youtube.com/watch?v=D57cjn9XElc

Co jeszcze.
Kolana, jak na nie patrzymy od przodu, powinny pracować w prostych, pionowych liniach. Regulujemy to kątami i szerokością bloków.
Można samemu dużo się nauczyć i zrobić sobie bardzo dobry fitting!
i-marszi - @uysy: 
Program w którym można pomierzyć wszystkie potrzebne kąty, w ruch...

źródło: comment_1616413076OwFNMkFuyiwQotDhCO09cl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@i-marszi: Ale mi tego nie musisz mówić :).
Program nie powie Ci know-how od fizjo z wielu lat doświaczeń :). Ja się z Tobą zgadzam, że można się o to oprzeć, jak najbardziej. MImo wszystko, wiedzy nigdy za wiele.
EDIT: Akademia Triatlonu jest z 2013r, jeżeli nie aktualizują tego tekstu, to trochę się zmieniło od tego czasu.
EDIT2:
Jak widzę ten obrazek, to już wiem, że tam niekoniecznie będą poprawne i
uysy - @i-marszi: Ale mi tego nie musisz mówić :).
Program nie powie Ci know-how od ...

źródło: comment_1616413531HRuekJeiZf4ZFns7Jrhg71.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@i-marszi: no generalnie wszystko można samemu, tylko mało kto ma możliwość patrzenia na siebie w trzeciej osobie (np. w lustrze, na trenażerze/rolce). Inną sprawą jest to, że fizjo sprawdza twoją ruchomość, której sam sobie nie zbadasz w 100%. Jeśli jesteśmy w normie, to faktycznie można samemu dojść do pewnych ustawień, które pozytywnie wpłyną na nasz komfort.
  • Odpowiedz
@uysy:
Fitting to jest super sprawa ale niestety zbyt droga! Wiesz ludzie mają pasje, jeżdżą, trenują. To zapłacą każdą kasę i niektórzy to perfidnie wykorzystują. Do tego tworzą masę "szumu" wokół fittingu, a nawet elementy mistyczne, tak żeby każdy myślał że musi to sobie zrobić. Na bardzo przyzwoitym poziomie każdy sam sobie to zrobi.
Dlatego mam taki cel, demitologizować, edukować, może ktoś zaoszczędzi kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@i-marszi: Ah rozmawialiśmy już kiedyś o tej nodze dłużej i krótszej, otóż da się to zmierzyć :)
Przypomnisz mi wieczorem to Ci wrzucę materiał oki?
  • Odpowiedz
@goedenavond:
Teraz to nie wiem o czym ty mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dałem zestaw linków do programu, tutorili i tabelki z kątami. Tak żeby zrobić sobie fitting prawie pro a nie opierając się o ścianę.
  • Odpowiedz
@uysy:
Noga nie jest sztywna :) Rozciąga się, wygina i stwierdzenie że jedna od drugiej jest o 3 mm krótsza jest nadużyciem.
Zmierz się rano po wstaniu z łózka i wieczorem, zobaczysz że wieczorem jesteś ciut krótszy . Inne wkładki trzeba nosić rano a inne wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@goedenavond:
Jak mieszkasz w okolicach Torunia to wpadnij do mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jeżdżę z kilkoma ziomkami i generalnie sobie pomagamy w sytuacjach około rowerowych. Lubimy rowery i jeżdżenie na nich, dzielimy się wiedzą i sobie pomagamy.
Na pewno znasz kogoś kto ma trenażer.
  • Odpowiedz
@uysy:
Pewnie się nie przekonamy, cóż bywa, ważne żeby się nie pokłócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzy milimetry to inaczej wkładka ci się ułoży i już masz trzy milimetry przesuniesz się w lewo bądź prawo na siodle i już jest większa różnica. A podczas jazdy się przesuwasz, tak żeby wygodniej było. Raz bardziej uciska lewa, potem znowu prawa. Zawsze się trochę wiercisz.
Zobacz idealny kąt dla kolana
  • Odpowiedz
@i-marszi: Nie chodzi o mnie. Chodzi o tysiące osób, które nie posiadają trenażera bądź rolki, nie mają semi-pro kumpli, tylko jeżdżą sami. Dalej te poradniki są dla nich przydatne? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie. Poza tym jest duże grono osób, które wolą zapłacić i mieć to z głowy niż poświęcać 2-3x więcej czasu i zaoszczędzić kilka stówek. Istnieje takie ładne określenie na stosunek czasu włożonego w wykonanie
  • Odpowiedz
@goedenavond:
No 500 zł w godzinę to mało kto zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie jak ktoś się boi, nie ma jak, nie potrafi albo nie chcę to zapłaci. Ale jak ktoś jest ciekawy i ogarnia takie sprawy to może z mojego postu skorzysta.
Ja zacząłem sobie sam wszystko regulować, to mi sprawia dodatkową frajdę. Zdobywam wiedzę, uczę się czego, robię coś co mnie interesuję.
  • Odpowiedz
Pewnie się nie przekonamy, cóż bywa, ważne żeby się nie pokłócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@i-marszi: Nie sądzę, z Tobą dyskusja jest rzeczowa i konkretna :). I nadal zgadzam się z tym, że to co wysłałeś wyżej (oprócz strony Triatlonisty) jest OK.

Zobacz proszę ten materiał co podesłałem :). Co do przesuwania się wkładek - takie coś nie ma racji bytu w bucie szosowym. Idąc dalej, wiele
  • Odpowiedz
@uysy:
Pisałem o wkładce w spodenkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak zmieniając temat. Ja prowadzę małą krucjatę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kocham jeździć na rowerze i jeżdżę dość dużo. Dlatego lubię mieć dobrze ustawiony rower, lubię mieć wygodną węglową ramę. Lubię tak trenować żeby jeździć coraz szybciej.
Niestety jak bym miał zapłacić za fitting, plan treningowy i kupić markowy rower to bym
  • Odpowiedz