Wpis z mikrobloga

Osiągnąłem niezależność finansową i odszedłem na emeryturę w wieku 50 lat w zeszłym roku. Moja żona Caroline i ja od samego początku byliśmy nastawieni na oszczędność i mądre zarządzanie finansami. Uniknęliśmy długów, mieszkaliśmy w tym samym skromnym domu przez ostatnie 16 lat, zminimalizowaliśmy dojazdy - pracowałem z domowego biura, zaoszczędziłem jedną trzecią lub więcej pensji i zainwestowałem w akcje, obligacje i w zwykły rower zamiast jak inni kupić niemieckiego hitlerwagena

Dlaczego przeszedłeś wcześniej na emeryturę? Nawet jeśli kochasz swoją pracę, czy nie byłoby fajnie pracować dokładnie tak, jak chcesz, tylko trochę lub sporo, według twojego własnego harmonogramu?


I reached financial independence and retired from my software engineering career at age 50 last year. My wife Caroline and I were hard-wired for frugality and saving, from the start. We avoided debt, lived in the same modest house for the past 16 years, minimized commuting — I worked from a home office, saved a third or more of my salary, and invested in stocks, bonds, and bicycles instead of fancy German vehicles.

Why did you retire early? Even if you love your work, wouldn’t it be nice to do it exactly as you please, a little or a lot, on your own schedule?

#mrmoneymustachequotes #finanseirachunkowosc