Wpis z mikrobloga

Układam sobie 71043 czyli zamek Hogwart i już drugi raz mam sytuację że brakuje mi klocków... Za pierwszy razem brakowało belki o numerze 4107558 a teraz nie mam dwóch klocków 6233297. Co śmieszniejsze po tym jak Lego podesłał brakująca belkę i skończyłem woreczek okazało się że mam gratisowo element 4211716 więc ciekawe co mam zamiast 6233297. I teraz pytanie czy często się zdarza że w zestawie brakuje aż tak dużych klocków? Bo jeszcze rozumiem jakieś mniejsze pojedyncze ale te 6233297 to jednak całkiem spore elementy
#lego
  • 8
@Zduniak12: zazwyczaj jeśli brakuje klocków, to brakuje małych. Pomyłki sie oczywiście mogą zdarzyć, ale wtedy zamiast jednego dużego klocka, masz inny duży.
Sytuacja którą opisujesz jest bardzo podobna do historii opisywanej jakiś czas temu przez innego mireczka - ale u niego o prostu była pomyłka przy składaniu, i złe klocki użył w pewnym kroku, i potem myślał, że jednych mu brakowało, a drugich miał za dużo.

U ciebie raczej tego nie
@damw: no właśnie to z belką jeszcze rozumiem bo mam gratis 4211716 ale tych "gór" już nie potrafię... Szczególnie że ich nie da się z niczym pomylić no chyba że jak ktoś się uprze to z drugim rodzajem ale to inne klocki się nie zgrają :/ myślałem że może mi je kot wyniósł ale nigdzie ich nie ma... no nic mówi się trudno aby szybko i bez problemów podesłali
@Zduniak12: @damw: jak budowałem 21042 to miałem na pewnym etapie problem, bo brakowało kilku klocków. Okazało się, że narobiłem pomyłek i nagle ilość się zgadzała. Miałem też taki przypadek, że rzekomo brakowało klocków, ale potem okazało się, że wcale nie brakowało, bo zlały się kolorystycznie z innymi klockami, bo przed budową sortowałem je po kolorze.
@hoppek: ale wiesz, 23996 to dość duży klocek. On ma z 10x10x8 cm i ciężko, żeby się zlał z innym, albo, żeby wpadł pod stół, nie wysypał się z torebki itd xD
@hoppek: przesadziłem z rozmiarem teraz widzę, bo ten klocek ma 8 x 8 x 6 in studs, a rozmiar 1 studa to 8 mm, czyli 64 mm x 64 mm x 48 mm. To jest na serio wielkie bydle i ciężko go zgubić. A tym bardziej 2 sztuki
@damw: Te góry w tym zestawie są w dwóch osobnych, nieponumerowanych workach. Zarówno te standardowe jak i te "corner". Z tego co pamiętam, jak składałem, to jakoś tak randomowo są w tych workach wrzucone. Ale fakt dziwne aby tak dużych elementów brakowało.