Wpis z mikrobloga

@Trzezwiejacy_Pijaczyna:
Mediana z 2019 była poniżej 3k, czyli połowa wypłat była mniejsza. GUS to ogłasza co dwa lata więc pewnie podadzą na jesieni. Zakładam że przebijemy 3k ale niewiele i na dodatek to 3k będzie mniej warte niż 2,9k w 2019
  • Odpowiedz
@kinson: nie pytam się o te co podaje GUS, czy inne gówno (bo one zawsze miały się nijak do rzeczywistości). Chodzi mi o to ile realnie zarabia np. pracownik na stacji benzynowej, lub Ty ile zarabiasz i w jakiej branży (o ile chcesz to powiedzieć), zakładając 8 godzinny dzień pracy, 5 dni w tygodniu.
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: 25 lat i mam 5,5k, programista. Znajomi w decathlonie na normalnym stanowisku 4k na ręke. Teleinformatyk na własnej działalności z umową od dużego ISP też ma podobne pieniadze. Na luzie idzie zarobić 4k na ręke w tym kraju
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna:
Ja jestem z Gliwic i pracuję w IT - ta branża to jest jakby osobna bańka - to nie przystaje do zarobków "zwykłych" ludzi nijak - powiem tylko tyle, że jestem dużo powyżej średniej ale nie jestem wykopowym programistą 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na przykład kumpel pracujący fizycznie w spółce miejskiej mi się pochwalił, że po tym jak wcześniej robił na produkcji - teraz
  • Odpowiedz
@kinson: też mi się wydaje że średnie zarobki (pomijając pewne branże) są w tych okolicach. Jest to "tajemniczy" (bo nie wiem jak to nazwać) temat i nie każdy chce o tym mówić szczerze. A wręcz niekiedy odnoszę wrażenie, ze niektórzy temat zarobków traktują jakby mówili o swoim penisie.
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Tak jak u mnie uczyli Niemieckiego i Angielskiego i #!$%@? sporo osób nawet w tym Angielskim dalej mówić nie potrafi normalnie. A co dopiero Niemiecki gdzie nauczyciele tak naprawdę mieli gdzieś nauczanie bo he he Angielski wam wystarczy. Angielski ogarniam na około c1 a Niemieckiego się uczę i cholernie żałuje że rodzice za młodu nie wyjechali do Niemiec bo była taka okazja, było gdzie mieszkać etc. ale bali się
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Ja uczę się samemu i nawet dobrze idzie. Ogarnąłem już jak używać przypadków i część czasów gramatycznych ale mój zasób słówek jest dość mały i nie wiem jak efektywnie ich się uczyć poza kuciem.
  • Odpowiedz