Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czemu taki #provident jak chcesz u nich wziąć pożyczkę to ma na 12,18,24,36 msc rrso powyżej 19% a jak bierzesz na 48 to robi się tylko 10%?

Przecież instytucjom, które udzielają kredytów powinno chyba zależeć na jak najszybszej spłacie wiec powinno być niskie rrso przy krótkich okresach, a nie na odwrót ¯\_(ツ)_/¯

#kredyt #kredyty #pieniadze
  • 12
@Anty_Chryst: im nie zależy na szybkiej spłacie, a zysku

Na długi czas bierze się większe kwoty, choć nie wiem co za sort ludzi używa do tego providenta. Tam niższy procent ma znaczenie bo to przecież w skali roku
@Anty_Chryst: jezus maria nie bierz auta na providenta, nie warto

Głupia kolizja z twojej winy i nie będzie ani auta, ani kasy, przerabiałem to na sobie

Kup jakiegoś gruza z przeglądem za grosze do przemieszczania i zbieraj kasę na spokojnie
@Anty_Chryst: adin: przy takiej kwocie też poproszą o zaświadczenie o zarobkach, sprawdzają cię w bik widząc odmowę z banku i też odmówić mogą

dwa: to rrso (też swoją drogą lichwiarskie) to jest oferta reklamowa, pod koniec składania wniosku dostaniesz wyliczenie pod ciebie - gdzie zaproponują mniejszą kwotę, albo na krócej, z dużo wyższą prowizją. Raczej bym się spodziewał czegoś w granicach: bierzesz 20, oddajesz 30 - a to i tak mega
@Anty_Chryst: w koszt kredytu wchodzą nie tylko odsetki, ale też inne opłaty - najczęściej jednorazowe (np. prowizja za udzielenie/przygotowanie kredytu). One są zazwyczaj takie same bez względu na okres kredytowania, więc czym dłuższy okres, to tym bardziej się to rozkłada i wpływa na niższe RRSO.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), jak nazwa wskazuje jest przeliczana w skali roku. Zatem wyższe RRSO na krótszy okres kredytowania nie oznacza, że całkowita kwota do
przecież te RRSO jak piszesz lichwiarskie, jest o połowę niższe niż bankowe


@shaki24: dla mnie w moim banku to jest nielichwiarskie RRSO, a to i tak z ulicy i można postarać się o niższe. Oczywiście polacy mogą o takich co najwyżej pomażyć w konsumenckich kredytach

To że wam ktoś oferuje 20% RRSO w skali roku za jakiś marny konsumencki, nie znaczy to wcale że was tym nie ruchają bo takie oprocentowanie
Atreyu - > przecież te RRSO jak piszesz lichwiarskie, jest o połowę niższe niż bankow...

źródło: comment_1616279453BNQnxTqZIqE52VdY8HAFgT.jpg

Pobierz
@Atreyu: tez mam takie oferty w UK. A w Polsce pozyczka w lichwiarskim providencie potrafi byc tansza niz w nielochwiarskim banku. I to o polowe. A ludzie wciaz beda pozabankowe firmy pozyczkowe nazywac lichwiarskimi i chwalic sobie banki oferujace duzo gorsze warunki.