Wpis z mikrobloga

Kupiłem jakiś czas temu lapka gamingowego, po ograniu Cyberpunka i RDR 2 postanowiłem wrócić do starego, dobrego Stellarisa. Wcześniej zawsze gra niemożebnie muliła (grałem na totalnym gruzie) po ~2450 roku, więc cieszyłem się, że wreszcie ogram endgame w komfortowych warunkach.

I co? I gówno. Od ~2550 roku gra zaczęła zwalniać wyraźnie. Na sprzęcie który dźwigał niemal na najwyższej grafice nowiutkie, wymagające gry xD Paradox ty k***o, po 5 latach wciąż nie potrafisz w minimalnym stopniu zoptymalizować gry. Zamiast tego lepiej obcinać kolejne ,,zera" na końcówkach liczb, odejmując coraz bardziej grze jej epickości. Wpierw na flotach, zamieszkiwalnych światach (tutaj na szczęście w menu możemy zwiększyć tę liczbę), a teraz mają zamiar zrobić to na popach.

Ale, chlip chlip, jesteśmy małym studiem, nie mamy takich możliwości jak ogromni wydawcy. A teraz dajcie 100 złotych na kolejne DLC, które wywróci rozgrywkę do góry nogami, wprowadzi masę nowych bugów i nawet nie ruszy starych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A najgorsze jest to, że jestem takim masochistą, że i tak będę w to grać i kupować kolejne DLC xd

#stellaris #paradox #gry #strategie ##!$%@?
  • 23
  • Odpowiedz