Wpis z mikrobloga

Też wam przykro że nie ma życia po śmierci? Że Bóg nie istnieje? Że nic nie będzie po?

Dobranoc kwiatki niebieskie, dobranoc zorzo różowa,
dobranoc ptaszki za oknem, dobranoc różo kwitnąca,
dobranoc ciszo wieczorna, w której ton jeden się chowa,
dobranoc ciało gorące, dobranoc duszo stygnąca.

Żegnajcie sen i kochanie, żegnaj obłoku biały,
Żegnaj nocne cierpienie, dobranoc rzeźwy poranku,
Dobranoc piesku kochany, dobranoc świecie cały,
Dobranoc topolo wysoka – i Ty, stojąca na ganku.

#pytanie #przemyslenia #przegryw #smierc #poezja #wiersz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LonNon:

Pewność, że nie ma Boga i nic nie ma po śmierci jest tak samo głupia jak pewność, że Bóg istnieje i po śmierci coś jeszcze jest.
  • Odpowiedz
@LonNon: nie popieram swojego punktu widzenia zadną religią,wierzę po prostu że będę w lepszym miejscu,ciało umiera ale świadomość już nie,bardziej bym postawil hipoteze że ludzka dusza ma doświadczać na tym świecie aż nie rozwinie sie do tego stopnia by na zasadzie zdobytych doświadczeń wykreować własną rzeczywistość,w końcu dla każdego jest gdzieś jakieś miejsce,jak nie tu to czemu nie gdzie indziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@znicz: brak przyjaciół, dziewczyny, perspektyw, każdy dzień taki sam, praca/dom, bezsensowna wegetacja jednym słowem
  • Odpowiedz
@NDSS: czyli w sumie Piramida potrzeb Masłowa... to tak jak u mnie. Nie wiem co się dzieje na tym świecie, że ludzie są tacy nieszczęśliwi (pomijam sytuację z wirunem i lockdownem) intenet i przeciążenie informacyjne, używki, liberalizm, feminizm, emancypacja kobiet? nie wiem...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@znicz: nie wiem gdzie widzisz nieszczęśliwych ludzi oprócz wykopu xD
Wszyscy są normalni, mają znajomych, dziewczyny, pracują sobie na jakieś cele, mają hobby, ogólnie żyją
  • Odpowiedz