Wpis z mikrobloga

Mireczki proszę o poradę. Muszę kupić wąż do gazu do kuchenki gazowo-elektrycznej. W którym miejscu obecnie przeważnie jest przyłącze w kuchence? Na google znalazłem że jak się patrzy OD TYŁU kuchenki to po lewej na górze.
Na filmikach widziałem, że przykręca sie do tego stalową rurkę którą dodatkowo mocuje się w dolnej części kuchenki i dopiero do tego się dokręca wąż. To prawda? Czy jednak przykręcić można od razu wąż elastyczny do podejścia u góry kuchenki? Od sposobu montażu i miejsca przyłącza zależy jakiej długości wąż muszę kupić :)
Podejście w kuchence to 1/2"?
Pytam bo moja jedyna kuchenka w życiu to EWA hehe a raczej w ciągu 30 lat mogło się pozmieniać.
#gaz #dom #elektroda #kiciochpyta
Pobierz PepeXD - Mireczki proszę o poradę. Muszę kupić wąż do gazu do kuchenki gazowo-elektry...
źródło: comment_1615965568ky52NgfcyYgJMdoay3NGMo.jpg
  • 2
@PepeXD: Na zdjęciu przyłącze gazu jest po lewej stronie. I od montera zależy czy podłączy wąż gazowy bezpośrednio czy wstawi kolanko "siódemkę" i do niego wąż czy kolanko "szóstkę" z nyplem i dopiero wąż. Wszystko zależy co ma w torbie ze sobą. Gdybym ja to przyłączał to sprawdziłbym najpierw jak wygląda końcówka do przyłączenia, jeśli ma ładną i równą powierzchnię do której dobrze będzie przylegała uszczelka to bym podłączył bezpośrednio. Jeśli
@PepeXD: Wąż z szybkozłączką, wąż do kuchenki, szybkozłączkę do rury gazowej, długość taka żeby swobodnie dało się wysunąć kuchenkę (z reguły 1-1,5m)