Wpis z mikrobloga

#growingmoney
#gielda
#dywidendowapensja

Nawet nie wiedziałem, że jest taki tag jak dywidendowa pensja ;)

Przeprowadzam pewny eksperyment, który od kilku miesięcy chodził mi po głowie. Spółki własnie zaczęły ogłaszać wypłatę dywidendy więc pora na realizację planu.

Bardzo prosty (a jak wiadomo, proste plany są najlepsze xD) - kupuje akcje spółki dywidendowej, czekam na podbitkę kursu pod dywidendę, sprzedaję i kupuję akcje nastepnej spółki.
Portfel zbudowany, w nim 4 spółki: Izostal, xtb, opteam, stal export. Kwota to prawie 50 000zł. Zobaczymy ile te 50k będzie warte w grudniu ;)

Więcej szczegółów tutaj: https://growing.money/rajd-po-spolkach-dywidendowych-start

Następny wpis - okolice 7.04 (ex-dywidend date dla stal export) a chcę uaktualniać saldo, stan portfela przy każdym zakupie/sprzedaży.
  • 19
@shaki24: heh, sam założyłem ten tag, bo wkurza mnie spam na tagu giełda. Więc obserwuje gpw i #dywidendowapensja. A co do pomysłu nie wiem czy to dobry pomysł, spółki dywidendowe są po to żeby je trzymać latami, do spekulacji są spółki z NC krypto kontrakty jeżeli chcemy wysokich stop zwrotu. Skakanie z kwiatku na kwiatek nie jest fajne, bo np za 5 lat będziesz ubolewać że mógł byś nie sprzedawać
@SantiJacope: @Kuklak:

Plan jest by sprzedać jeszcze przed naliczeniem dywidendy. Dokładniej strategię opisałem na blogu.
- i tak będzie odcinka
- nie blokuje sobie kapitału na kilka dni/tygodni czekania na wypłatę kapitału

@Kanapaisofawjednym: Nie wszystko się od razu podniesie. Ale myślę nad drugim ekspertymentem - właśnie opartym na kupowaniu spółek dywidendowych w dzien odcinki dywidendy i czekanie 2-4 tygodni na powrót kurs do normalności. Też powinienem w miarę bezpiecznie
Plan jest by sprzedać jeszcze przed naliczeniem dywidendy


@shaki24: Czyli nie chcesz dostać dywidendy? Chcesz kupić wcześniej i sprzedać, jak się napompuje przed dywidendą?
@Kuklak: dokładnie, to jest gra pod pompowanie kursu pod dywidendę.
Owszem dywidenda jest fajna, ale odcinka boli, na kilku spółkach już tak zarobiłem - więc teraz chcę wejść z góry określoną kwotą i zobaczyć ile sumarycznie będę miał pod koniec sezonu dywidendowego.
Dojdzie jeszcze przecież procent składany - jak liczyłem powinienem całością kapitału wejść i wyjść w około 8 spółek, ale wiadomo, ze nie na każdej zarobię, dlatego rozdzieliłem kapitał na
@tryb_graficzny: w weekend podliczę.
Stal Export sobie jednak zostawiłem. Silny trend wzrostowy, a 4-5% (zysk na dzień przed dywidendą) mnie nie zadowolił.
OPTeam sprzedany wczoraj - +12%.
Jutro leci z portfela XTB - ale planuję odkupić tuż po odcince (wtorek, środa) i zagrać pod wyniki.

Sorry, nie trzymam się twardo wytyczonych reguł. Ale zysk > reguły :P