Wpis z mikrobloga

Koniec sezonu 8. - stracona szansa, i nieoczekiwane zakończenie...
Prolog - znowu zaliczyliśmy bolesny spadek, tym razem nie tak duży jak ostatnio, no i może że bolesny to trochę nad wyrost, bo ostatecznie cel, którym był udział w kwalifikacjach do Conference League został zrealizowany, ale nie z dzięki naszej dobrej dyspozycji, a dzięki rywalom. Można powiedzieć że mieliśmy dużo szczęścia, bo sezon mógł skończyć się o wiele gorzej...

---------------------------------------------------
1. Przebieg rundy
---------------------------------------------------
Klasycznie, runda zaczęła się miło, ale się spie... Końcówkę dopowiedzcie sobie sami.
Zaczęło się od wygranej w derbach, potem ze Stalą Mielec, a potem wygraną z beniaminkiem - GKS-em Jastrzębie, które swoją drogą spadło i podzieliło los innego beniaminka - Motoru Lublin. Spadła też Stal Mielec.
Pod koniec będę teraz dodawał kto awansował z I ligi, bo na screenie na koniec widać tylko kto spadł.
Ale wracając, po trzech wygranych meczach, zaczęła się fatalna passa, trwająca od 20. do 27. kolejki, podczas której zanotowaliśmy 3 porażki i 4 remisy, w międzyczasie odpadając w 1/2 finału PP z Lechią Gdańsk.
Od 28. kolejki do samego końca, zanotowaliśmy "tylko" jedną porażkę z Pogonią, 5 remisów i 4 zwycięstwa.
Niestety, jestem niemal pewny, że brak odpowiedniej rotacji, mimo dobrego przygotowania zawodników, mógł być przyczyną naszej zniżki formy, zwyczajnie pozbyłem się zbyt wielu zawodników w poprzednich sezonach, przy jednoczesnym braku wzmocnień.
Sensacyjnym mistrzem Polski została... Termalica, która sukces może zawdzięczać zarówno, dobrej i równej formie, ale też potknięciu Legii, która w 33. kolejce przegrała z ŁKS-em, co drużyna prowadzona przez Artura Derbina świetnie wykorzystała.
Puchar Polski wygrała Lechia Gdańsk, i chyba dzięki temu weźmiemy udział w kwalifikacjach do Conference League.
*btw jakby ktoś chciał mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa to, że awans z 4. miejsca zależy od zwycięzcy PP, pewnie jest to proste, ale jakoś chyba nie do końca czaję XDD
Odnosząc się do prologu - oczywiście mamy to czego chcieliśmy, i tak dawno nie mieliśmy - zagramy w kwalifikacjach do Conference League, ale w żadnym wypadku nie zadowala mnie to, bo praktycznie po połowie rundy straciliśmy szansę na mistrzostwo, albo chociażby wicemistrzostwo, a potem na podium. Więc w pewnym stopniu, to dzięki rywalom zawdzięczam ten "sukces".
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Tym razem nie napiszę o żadnych ruchach z/do klubu, bo takowych nie było, znaczy się były, ale jakichś mało znaczących newgenów. Mogę odnieść się tylko do rozwoju, że niektórzy zawodnicy notują duży regres względem dajmy na to poprzednich dwóch sezonów. Na przykład Letniowski - już teraz ma tylko 2,5 gwiazdki. Tak więc to o czym napisałem w poprzednim odcinku, będę musiał chyba wdrożyć, nie dość że szybko, to trzeba będzie trochę zmodyfikować ten plan - nie tylko będę szukał młodych, ale też i takich, którzy z miejsca będą mogli wskoczyć w miejsce wspomnianej ostatnio trójki pomocników.
A o "Kocurze z Nigerii" cóż mogę napisać? Idealnie wykorzystał kontuzję Turskiego sprzed bodajże dwóch sezonów, zdobywając po raz kolejny koronę króla strzelców ligi (23 bramki), a łącznie ma już ich 60 w barwach klubu. Naprawdę kocur.
Powinienem też wspomnieć o Malcu, który do czasu zniżki formy, leciał z nim łeb w łeb, a nawet go wyprzedzał. Ostatecznie przegrał z nim pojedynek o tę koronę, ale dorobek ma i tak bardzo dobry - 17 bramek w 33 meczach. Ogólnie dobra postawa bloku ofensywnego zaowocowała tym że znowu jesteśmy najskuteczniejszą drużyną ligi z 72 bramkami na koncie.
---------------------------------------------------
3. Wyjściowa 11
---------------------------------------------------
Wojda - Abanda, Żurawski/Thiago Carioca (n), Pieńczak/Rozwandowicz (n), Niski (n) - Wolski, Slisz, Letniowski (OPŚ), Malec (OPL), Skibicki (OPP) - Arokodare
---------------------------------------------------
4. Co dalej?
---------------------------------------------------
Priorytetem będzie poszerzenie składu, by uniknąć sytuacji gdzie rotacja będzie dość niska. Ale nie mam tu na myśli żeby kupić paru młodych, raczej 2-3 gotowych zawodników, ale owszem, po tych wspomnianych 2-3 zawodnikach, resztę mogą stanowić młodzi zawodnicy, sprowadzani z myślą o przyszłości.
Wiadomo, w razie pytań zapraszam do komentarzy ( ͡ ͜ʖ ͡)


#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
Pobierz druglord - Koniec sezonu 8. - stracona szansa, i nieoczekiwane zakończenie...
Prolog...
źródło: comment_1615923597VVUR2uvkGahcvu2aHP1NIR.jpg
  • 8
@druglord: do Conf. League wchodza dwa zespoly z ligi i zwyciezca pucharu. Co tu chcesz tlumaczyc?

Chyba, ze mistrz jest tez zdobywca Pucharu, to wtedy do Conf. League wchodza trzy zespoly z ligi.
@miki4ever: teraz ogarnąłem że Lechia zdobyła PP, i załapała się do trójki, więc widocznie 4. miejsce też się łapie do Conference, dzięki, i serio jednak nie wiem co tu było dziwnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@druglord: bruk-bet mistrzem xD właśnie 4 sezon nimi gram i w poprzednim udało mi się awansować z 3 miejsca do pucharów, ale wylosowało mi everton w 4 rundzie :( w tym sezonie legia i lech mocno biją wszystkich, więc ciężko będzie włączyć się do walki o tytuł. jaką masz średnią widzów na mecz bo u mnie zawsze jak gram z widzewem na wyjeździe to trybuny pełne ( ͡° ͜ʖ
@druglord: czyli kasa z biletów się zgadza. ja wypełniam stadion po brzegi, ale to niecałe 5k. utrzymuje się z transferów i sponsorów. właśnie sprowadziłem jakiegoś new gena z islandii, a mając w ataku Cybulskiego, Arokodare i młodego obiecującego polaka padło na nigeryjczyka. Zespół mi atmosfere w szatni na 2 miesiące po wystawieniu go na liste i koniec końców ledwo udało się go wypożyczyć do niemiec. gardzi mną jako menagerem :(
@guowa91: Czyli coś jest na rzeczy z tym Nigeryjczykiem. Tak się składa, że do mnie przyszedł po wystawieniu na listę transferową na własne życzenie, a przy każdym meczu z Niecieczą, w prasie jest tytuł "Arokodare i Derbin bez wyrazów sympatii przed bezpośrednim starciem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@druglord: do mnie przyszedł za darmoszke. nie był zły, tylko new gen zapowiada się na bestie i do tego trzeba było mu dać kontrakt, więc ktoś musiał polecieć. uroki bycia managerem ( ͡° ʖ̯ ͡°). swoją drogą te new geny coraz lepsze i czasami ciężko to wszystko pogodzić